eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Dodatkowe badania lekarskie dla kierowcy wykonującego pracę mechanika


2014-10-22 11:51 autor: gm456

2 602 odsłon

Dodatkowe badania lekarskie dla kierowcy wykonującego pracę mechanika

Witam,

prowadzę działalność gospodarczą - transport osobowy. Zatrudniam tylko kierowców. Podstawowe zadania mechanika wykonuję samodzielnie. Nie zatrudniam mechanika wcale. Podczas niewielkich prac przy aucie, miałem wypadek.

Niezbędna była hospitalizacja, a potem zwolnienie. Na komisji lekarskiej, lekarz orzecznik doczepił się że nie mam badań lekarskich dla mechaników. Dodam, że sam jestem kierowcą zawodowym i posiadam wszystkie wymagane badania dla kierowców.

Czy w takiej sytuacji, gdy sam wykonuję pracę mechanika, muszę przechodzić dodatkowe badania lekarskie. Jeszcze jest pytanie, czy jest sens składać dokumenty o odszkodowanie do ZUS, czy mogą je odrzucić za brak tych badań?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-10-22 15:14 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Jest Pan samozatrudniony? jeśli tak, proszę zgłosić wypadek w ZUS, tam poprowadzą postępowanie powypadkowe. Nie ma wymogu, w przeciwieństwie do pracowników, by osoba prowadząca miała badania. Ze zgłoszeniem w ZUS proszę nie zwlekać.

  gm456 skomentował/a odpowiedź 2014-10-22 18:09

  Witam. Dziękuję za odpowiedz. Tak, jestem samozatrudniony. W ZUS już zgłosiłem, że był to wypadek w pracy, jeszcze po zakończonym leczeniu mam zamiar złożyć wniosek o odszkodowanie, ale ten lekarz w ZUS, wprowadził mnie w błąd twierdząc że powinienem mieć jeszcze badania dla mechaników.

  Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-07-30 10:26 przez konto usunięte

  Wypadek w pracy a świadczenia powypadkowe

  Witam,
  Mój mąż w lipcu br. uległ wypadkowi w pracy. Na prawą rękę spadła mu oś ważąca około 300 kg. Ręka uległa złamaniu w kilku miejscach z odłamkami i przemieszczeniem, ma złamane 2 palce i oddzielony nadgarstek. Trafił do miejscowego szpitala 10 lipca, skąd po dobie został wypisany na własne żąda...

 • emii12

  Dodano 2014-04-16 13:21 przez emii12

  Wzór odwołania od decyzji ZUS od przyznanego procentu uszczerbku na zdrowiu

  Witam,
  jakieś półtora roku temu miałam wypadek w pracy, po którym nie widzę na jedno oko. ZUS przyznał mi 15% uszczerbku na zdrowiu, a ja myślę że to znacznie za mało.
  Chciałam napisać odwołanie i potrzebuję wzór odwołania.

 • konto usunięte

  Dodano 2014-02-05 13:47 przez konto usunięte

  Wypadek w drodze do pracy

  W dniu 13.01.2014 r. w drodze do pracy poślizgnęłam się na śliskiej nawierzchni asfaltu przy czym doznałam skręcenia stawu skokowego. Jestem na chorobowym do 14.02.2014 r. Czy należy mi się płatne chorobowe w wysokości 100% i odszkodowanie z ZUS? Jakie dokumenty powinnam złożyć?
  Co zrobić, jeśli BHP...

 • ewcia

  Dodano 2014-01-26 21:31 przez ewcia

  Własna działalność gospodarcza a wypadek, operacja. Czy należy się jednorazowe świadczenie z ZUS-u?

  Witam,
  jestem na własnej działalności gospodarczej od 2008 do 2013. W styczniu b.r. wracając z pracy (w terenie, handlowiec) do domu przewróciłam się i rozcięłam ścięgno o leżącą szklaną butelkę. Miałam operację łapania ścięgna zginacza kciuka. Zwolnienie mam do końca marca b.r., lekarz stwierdził, ...

 • ivap

  Dodano 2021-01-20 10:33 przez ivap

  Pobieram emeryturę i nadal pracuję na czas określony, wypadek przy pracy, jestem na L4.

  Dzień dobry, pobieram emeryturę i nadal pracuję u tego samego pracodawcy na czas określony do 31 stycznia 2021 - w tym dniu upływają 33 miesiące mojego zatrudnienia.
  23 września 2020 r. uległam wypadkowi przy pracy (złamanie wybuchowe kręgosłupa) i jestem na "ciągłym" zwolnieniu L4 - w tej chwili do...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania