eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Ciąża na zaległym urlopie wypoczynkowym i badanie o zdolności do pracy


2014-10-22 11:01 autor: dalby

2 649 odsłon

Ciąża na zaległym urlopie wypoczynkowym i badanie o zdolności do pracy

Witam!

Mam pytanie następujące: jestem na zaległym urlopie wypoczynkowym po urlopie macierzyńskim. Międzyczasie skończyła się ważność badań orzekających zdolność do pracy.

Kilka dni temu okazało się , że znów jestem w ciąży. Chcę iść na L4. Czy muszę zrobić badania potwierdzające zdolność do pracy zanim zaniosę zwolnienie L4 do pracy? Czy mogę przerwać urlop wypoczynkowy i iść na zwolnienie lekarskie? Wtedy niewykorzystany zaległy urlop będzie do wykorzystania po urodzeniu dziecka?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-10-22 11:42 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zgodnie z prawem może Pani przerwać urlop i iść na zwolnienie lekarskie. Jeżeli nie chce Pani wracać do pracy, to nie musi Pani robić badań lekarskich.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-10-22 11:57 autor odpowiedzi: dalby

  czyli nie będę miała żadnych nieprzyjemności w pracy jeśli będę miała przerwę w badaniach orzekających o zdolności do pracy?
   mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wysokości mojej pensji. Podczas pierwszej ciązy bylam na l4 gdyz w pracy mam warunki niesprzyjające zdrowiu tj pole elektromagnetyczne, promienie jonizujące itd. Potam byłam na rocznym urlopie macierzyńskim i dostawałąm 80% pensji obliczonej na podstawie pensji brutto plus zmienne za noce , dni swiateczne itd. Odkąd jestem na urlopie wypoczynkowym policzono mi pensje na nowo i dostaje tylko podstawę netto, bez zmiennych. Nie ukrywam , że to dużo mnie . Czy takie działąnie pracodawcy jest zgodne z przepisami?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-10-22 13:02 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Dostaje Pani to, co  jest na umowie. Jeżeli pozostałe dodatki uzaleznione są od wyników, to trzeba je wypracować.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Ajrin

  Dodano 2016-09-05 08:46 przez Ajrin

  Czy można przerwać urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim?

  Dzień dobry,za kilka dni będę wykorzystywać 2 miesiące zaległego urlopu wypoczynkowego, bezpośrednio po urlopie macierzyńskim.  Czy w trakcie tego urlopu mogę wręczyć pracodawcy L4 - kolejna ciąża? Czy urlop zostanie bez problemu przerwany? Będę mogła wykorzystać go w późniejszym czasie?

 • dagus74

  Dodano 2017-06-14 13:46 przez dagus74

  Czy muszę wykonać badania do pracy skoro jestem w drugiej ciąży?

  Witam,w maju zeszłego roku urodziłam dziecko, przed porodem przez kilka miesięcy przybywałam na L4. Aktualnie wykorzystuję zaległy urlop wypoczynkowy, a następnie rozpocznę bieżący, gdyż pracuję jako nauczyciel. Okazuje się, że jestem w drugiej ciąży. W związku z tym mam pytanie: czy muszę wracać do...

 • amorki241

  Dodano 2017-03-31 07:36 przez amorki241

  Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim a ciąża.

  Witam, obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym miesiąc czasu. Urlop ten wykorzystuję po urlopie macierzyńskim. Jestem obecnie w drugiej ciąży.
  Czy mogę iść na zwolnienie lekarskie L4 przerywając urlop wypoczynkowy i czy będę miała płatne świadczenie chorobowe?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Analiena

  Dodano 2017-01-08 17:33 przez Analiena

  Kolejna ciąża na urlopie wypoczynkowym po macierzyńskim

  Witam, do końca lutego przebywam na urlopie wypoczynkowym po macierzyńskim. Jestem w kolejnej ciąży. Czy aby od 1 marca pójść na L4 muszę wykonać kontrolne i okresowe (w trakcie ciąży skończyła się ważność), badania lekarskie?  Czy też nie muszę wykonywać badań i 1 marca dostarczyć L4? Z góry dzięku...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-11-28 19:04 przez konto usunięte

  Ciąża podczas zaległego urlopu wypoczynkowego

  Witam, aktualnie wykorzystałam urlop macierzyński i jestem na zaległym urlopie wypoczynkowym. Dwa tygodnie temu dowiedziałam się, że ponownie jestem w ciąży. Czy w obecnej sytuacji mogę przerwać urlop zwolnieniem L4, bez konieczności powrotu do pracy? Lekarz nie zaleca powrotu ze względu na szkodliw...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania