eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Połączenie umowy o pracę z kontraktem


2013-10-24 17:32 autor: lord62

6 618 odsłon

Połączenie umowy o pracę z kontraktem

Jestem ratownikiem medycznym zatrudnionym na etat. Jednocześnie mam działalność gospodarczą, poprzez zewnętrzną firmę podpisałem umowę cywilno-prawną na wykonywanie usług medycznych w moim macierzystym zakładzie. Dotychczas wykonywałem pracę w formie 12 godz z etatu, 12 godz. kontraktowych lub całe 24 godz z kontraktu.

Poinformowano mnie, że nie będę już mógł w ten sposób pracować, bo muszę mieć 11 godz. odpoczynku w ciągu doby. Z tego co wiem, w umowie cywilno-prawnej obowiązuje prawo cywilne i wykonując pracę po tych 12. godz. etatowych nie obowiązuje mnie kodeks pracy?

Dodam, że mam także podpisany kontrakt w innym pogotowiu ratunkowym. Przestawienie się na tylko 12-godz. system pracy, uniemożliwi mi wykonywanie mojej działalności. Czy mój zakład, w którym jestem na etacie i wykonuję dla niego usługi z umowy cywilno-prawnej, ma do tego prawo?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-10-24 19:45 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Oczywiście, że ma do tego prawo, bo w tej konkretnej  sytuacji nie chodzi o przwóz węga tylko o zdrowie i zycie ludzi. Z drugiej strony podpisanie z własnym pracownikiem (przez siebie zatrudnionym) dodatkowej umowy jako z oddzielnym podmiotem gospodarczym na realizowanie tej samej usługi (czynności) jest co najmniej dwuznaczne.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 1 3

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ales

  Dodano 2014-01-22 18:20 przez ales

  Umowa cywilno-prawna a godziny pracy

  Zawarłam umowę cywilno-prawną z dawnym pracodawcą. Pracuję w systemie zmianowym jako pielęgniarka. Grafik mam z góry ustalany przez przełożonego jak pozostali pracownicy, ale nikt nie ustala ze mną dni, kiedy mogę wykonywać usługę tylko z góry narzuca.
  Jestem przypisana od początku do danej zmiany, ...

 • LMPS

  Dodano 2013-10-17 12:25 przez LMPS

  Przetrzymywanie pracowników w pracy

  Czy pracodawca może przetrzymywać pracowników do 20 godzin w przypadku inwentaryzacji w markecie?

 • dicky

  Dodano 2013-10-04 21:11 przez dicky

  Czy pracodawca może zmienić mi godziny pracy?

  Czy pracując w systemie jednozmianowym od 8 do 1,  pracodawca może na mnie wymusić pracę w niektóre dni w godzinach od 12 do 20?

 • Ladyred1

  Dodano 2013-09-29 17:20 przez Ladyred1

  Brak ustawowo wolnych dni w miesiącu, pomimo zgodności ilości godzin pracy

  Pracuję w hotelarstwie, w trybie pracy ciągłej. Notorycznie nie jest u nas przestrzegana ilość dni ustawowo wolnych od pracy. Zamiast np. 9 dni wolnych w miesiącu, mamy tylko 5, pomimo tego, że ilość godzin w 3-miesięcznym okresie rozliczeniowym jest zgodna z normą. Praca nasza wygląda w ten sposób,...

 • martynaa8

  Dodano 2013-11-06 20:08 przez martynaa8

  Zaległe godziny w pracy a ciąża

  Witam,
  Mam następującą sytuację: grafik w pracy ustalam jako kierownik ja. Praca wygląda różnie, czasem po 12 godzin dziennie, czasem po 9, 8 itd, również w weekendy (galeria handlowa). Zazwyczaj norma godzin pracy w poszczególnych miesiącach jest zachowana. Jeśli nie, ewentualne niedogodziny/nadgod...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania