eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Jak rozwiązać spółki cywilną?


2014-09-26 20:39 autor: achd

3 808 odsłon

Jak rozwiązać spółki cywilną?

Witam,

moje pytanie dotyczy sposobu rozwiązania spółki cywilnej działającej jako przedsiębiorstwo zatrudniające pracowników - poniżej 20 osób. Jest dwóch wspólników z 50% udziałami. Nadmienię, że spółka posiada zobowiązania wobec ZUS i US.

Chciałam dowiedzieć się czy trzeba dawać wypowiedzenia pracownikom z zachowaniem terminów wypowiedzenia, czy należy się im odprawa?

Jak już pracownicy zostaną zwolnieni, to jakie powinno się poczynić następne kroki? Zrobić remanent zamykający, rozliczyć się z US i wtedy rozwiązać spółkę i każdy ze wspólników zamyka działalność gospodarczą? Dodam, że chciałabym rozwiązać spółkę na koniec 2014 roku.

Bardzo proszę o radę i pozdrawiam.

Agnieszka Dobrowolska

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-09-29 09:49 autor odpowiedzi: Aneta Zaleska - Adwokat

    Witam. Procedura likwidacji spółki cywilnej wymaga podjęcia szeregu działań. Jest to dość sformalizowany proces, zwłaszcza w przypakdu podmiotu zatrudniającego pracowników, którym trzeba będzie wręczyć wypowiedzenia umów o pracę. Mogę pomóc przeprowadzić cały proces - proszę w tej sprawie o kontakt. Pozdrwiam, Aneta Zaleska - Adwokat, aneta.zaleska@zwlegal.pl, tel. 695 741 301, www.zwlegal.pl

    Oceń odpowiedź 6 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania