eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Czy należy mi się odprawa od pracodawcy po rozwiązaniu przez niego umowy bez podania przyczyny?


2014-02-07 21:26 autor: Szanel

3 080 odsłon

Czy należy mi się odprawa od pracodawcy po rozwiązaniu przez niego umowy bez podania przyczyny?

Jestem na rencie ale pracowałam, zakład rozwiązał ze mną umowę o pracę bez podania przyczyny (umowa była zawarta do października 2016 roku). Czy należy mi się odprawa? Zakład rozwiązał ze mną umowę z dwutygodniowym wypowiedzeniem, rozwiązanie nastąpi 08.02.2014 roku.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-02-07 21:57 autor odpowiedzi: kka

    ile osób zatrudnia?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-08 06:40 autor odpowiedzi: Piotr Górny - prawo pracy

    odprawa się należy jeżeli firma zatrudnia conajmniej 20 pracowników oraz przyczyna rozwiązania umowy nie leżała po stronie pracownika

    radca prawny - specjalista prawa pracy

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • Najlepsza odpowiedź

    2014-02-08 21:01 autor odpowiedzi: Szanel

    Dziękuję za odpowiedź ale czy będąc na rencie  mimo to należy mi się odprawa ? Rente mam od 1995 roku na stałe a w danym zakładzie pracowałam 47 miesięcy.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2016-07-10 10:06 przez konto usunięte

    Wypowiedzenie umowy przez pracodawcę. Można się odwołać do sądu pracy?

    Witam,czy osobie, która jest zatrudniona u pracodawcy ponad 2 lata należy się odprawa? Czy pracodawca wypowiadając umowę na czas określony musi podać powód wypowiedzenia, czy można się od tego odwołać do sądu?

  • Martines79

    Dodano 2018-02-17 21:31 przez Martines79

    Wypłata odprawy pracowniczej

    Dzień dobry, byłem zatrudniony w sporej firmie. Firma ta likwidowała oddział w Szczecinie, w związku z tym wszyscy w Szczecinie dostaliśmy wypowiedzenie na tzw. "na szczególnych zasadach". Byłem z tym wypowiedzeniem w PIP, stwierdzono, że według niego powinna nam się należeć odprawa. W moim przypadk...

  • agatar86

    Dodano 2014-03-05 15:02 przez agatar86

    Zwolnienie indywidualne a odprawa

    Witam,
    dostałam wypowiedzenie umowy przez pracodawcę (art. 30, par.1, pkt 2 K.P) bez jasnego określenia powodu zwolnienia. Zaznaczam, że zwolnienie nie dotyczyło np. niewywiązywania się z obowiązków, utraty uprawnień itp. co jestem w stanie udowodnić.
    Firma ta zatrudnia ponad 20 osób, w ciągłości pr...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-10-27 12:51 przez konto usunięte

    Wypowiedzenie umowy o pracę a prawo do odprawy

    Czy po wieloletniej pracy mając umowę na czas nieokreślony po 3-miesięcznym wypowiedzeniu należy mi się odprawa?

  • Ona123

    Dodano 2014-04-27 15:25 przez Ona123

    Firma licząca około 12 pracowników. Czy należy mi się odprawa?

    Witam,
    ostałam wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony. Pracowałam tam prawie 5 lat. Firma jest prywatna, licząca 12 pracowników. Czy należy mi się odprawa? W jaki sposób mogę powiadomić szefa, jeśli sam nie oświadczył mi, że należy mi się?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania