eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Czy korzystne jest dla pracownika przyjęcie wypowiedzenia po powrocie z urlopu wychowawczego?


2014-11-04 19:57 autor: anioł

2 389 odsłon

Czy korzystne jest dla pracownika przyjęcie wypowiedzenia po powrocie z urlopu wychowawczego?

Jestem obecnie na urlopie wychowawczym (kończy się w grudniu) chciałam wrócić do pracy, lecz po rozmowie z pracodawcą zasugerował mi szukanie innej pracy.

Wypowiedzenie za porozumieniem stron (umowa na czas nieokreślony - ponad 4 lata). Niechęć przyjęcia do pracy sugeruje swoimi obniżonymi finansami. 

1. Czy przyjąć takie wypowiedzenie za porozumieniem stron?

2. Jakie będą konsekwencje ewentualnej odmowy?

3. Czy należy mi się jakaś wyprawka (maks. było 4pracowników)?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-11-04 20:05 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Wyprawka należy się noworodkowi. W przypadku zatrudnienia 4 osób nie dostanie Pan odprawy. Porozumienie nie jest istotne, ale ważne jest to, aby wypowiedzenie było z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Taki zapis umożliwi Pani po zarejestrowaniu się w PUP pobieranie zasiłku bez okresy wyczekiwania.

  anioł skomentował/a odpowiedź 2014-11-04 21:20

  mam pytanie :czy mam obowiązek 1 mies. przed upływem kończącego się urlopu wychowawczego przekazać pracodawcy jakiś wniosek dotyczący chęci powrotu do pracy a co w przypadku kiedy stwierdzę że skorzystam z propozycji pracodawcy (wypowiedzenie za porozumieniem stron)..

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • weronika180

  Dodano 2014-10-08 19:10 przez weronika180

  Zwolnienie po 10 latach. Co mi się należy?

  Witam,
  po przepracowaniu 10 lat w zakładzie pracy, zakład wymusił na mnie podpisanie rozwiązania umowy i podpisania nowej umowy na czas nieokreślony (firma zmieniła nazwę zakładu oraz rozdzieliła się na 4 spółki).
  Po przepracowaniu 4 miesięcy firma chce mi wręczyć miesięczne wypowiedzenie. Czy nie n...

 • nieswiadomy

  Dodano 2014-09-30 15:44 przez nieswiadomy

  Umowa na czas nieokreślony a likwidacja stanowiska pracy. Czy należy mi się odprawa?

  Treść zwolnienia z pracy:
  "W związku z restrukturyzacją zatrudnienia z przyczyn ekonomicznych zakładu tj. likwidacja stanowiska pracy oraz brakiem możliwości zatrudnienia w innych komórkach organizacyjnych na podst. art.10.1 ustawy z dn. 13.03.2003r o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownika...

 • nati7

  Dodano 2014-06-02 14:03 przez nati7

  Czy należy się odprawa?

  Witam,
  dzisiaj otrzymałam wypowiedzenie umowy o pracę w związku z likwidacją miejsca pracy (zakończenie działalności w sklepie) z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynikającego z umowy o pracę oraz odpowiednich przepisów Kodeksu Pracy.
  Jednakże nie ma mowy w tym wypowiedzeniu o odprawie. Pracowałam w...

 • draken78

  Dodano 2015-10-09 00:29 przez draken78

  Czy należy mi się odprawa?

  Dziś dostałam wypowiedzenie z umowy na czas niekreślony tj. z 3-miesięcznym wypowiedzeniem z powodu dłuższych i krótszych zwolnień lekarskich co dezorganizuje pracę na produkcji.Czy mogę ubiegać się o odprawę?

 • iwonana

  Dodano 2015-08-29 14:27 przez iwonana

  Czy należy mi się 3-miesięczna odprawa?

  Witam serdecznie,mam mały problem, z którym borykam się od kilku miesięcy. Przez kilkanaście lat pracowałam w firmie, w której zajmowałam stanowisko związane z obsługą administracyjną. Przyszedł czas, że zaszłam w ciążę, pracowałam niemalże do samego porodu. Przed pójściem na 2-tygodniowe zwolnienie...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania