eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Wypadek w pracy podczas delegacji


2014-09-13 00:03 autor: kobi

2 871 odsłon

Wypadek w pracy podczas delegacji

Witam,

podczas delegacji służbowej gdy wykonywałem swoja pracę upadł mi ciężki przedmiot na dużego palca u nogi, dość bolesne to było :( Kilka godzin po tym pojechałem na SOR, bo nie mogłem wytrzymać z bólu. Palec zrobił się 2x większy i zsiniał. Lekarz stwierdził mocny uraz i, że w najbliższym czasie zejdzie paznokieć.

Moje pytanie brzmi, czy należy mi się coś od pracodawcy? Czy w trakcie delegacji mam używać butów z blachą? Przecież nie da się w nich jeździć, bo są niewygodne a znowu gdy przebierać się mam na pace busa - to nienormalne warunki. Jestem zatrudniony jako osoba fizyczna i wykonuję instalacje materiałów reklamowych.

Czy do tego stanowiska potrzebne są buty z blachą? Jak mam w nich wychodzić po drabinie i skakać po rusztowaniu? Nogi odpadną.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-09-13 07:59 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Z tego co Pan napisał jest to raczej wypadek w pracy a nie w czasie delegacji. Powinien Pan zgłosić zdarzenie pracodawcy a on powinien powołać zespół i ustalic przyczyny i okoliczności wypadku. Tylko w taki sposób może Pan dostac odszkodowanie ( o ile ZUS uzna uszczerbek). Z drugiej strony jest Pan zobowiązany do stosowania środków ochrony osobistej (obuwie, rękawice, okulary ochronne) a tłumaczenie, że przebieranie w busie nie jest wygodne, to trochę przegięcie. Jeżeli dostał Pan w/w asortyment, to powinien go Pan uzywać.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Edyta1992

  Dodano 2018-04-05 17:56 przez Edyta1992

  Wypadek w pracy i trzy tygodnie L4. Czy dostane odszkodowanie?

  Witam,27 marca miałam wypadek w pracy. Operatorka dużego wózka zahaczyła o widły mojego, za którymi stałam i nimi docisnęła mi prawą nogę do palety z towarem. Kierownicy stwierdzili, że doszło jedynie do otarcia, jednak ból był tak silny, że pojechałam na pogotowie. Zrobiono mi RTG, ale nie było zła...

 • kasia2000254

  Dodano 2014-07-20 22:06 przez kasia2000254

  Jak zgłosić wypadek w pracy, jeśli pracodawca tego nie zrobił?

  Co mogę zrobić, jeśli pracodawca nie dał nikomu znać o wypadku w pracy, a mam obcięte część palca prawej ręki i jestem na zwolnieniu?

 • Przemo90

  Dodano 2018-09-13 15:34 przez Przemo90

  Czy dostane odszkodowanie za uszkodzenie palców podczas pracy kosiarką?

  Witam, miesiąc temu miałem wypadek, kosząc trawę coś mnie podkusiło i podnosząc pracująca kosiarkę złapałem za obudowę od spodu. Miałem złamane 3 i 4 palec lewej ręki, zerwane więzadła oraz poważne rozcięcia. Zdaje sobie sprawę z tego, że ubezpieczyciel nie będzie chciał wypłacić mi ubezpieczenia, p...

 • cebek

  Dodano 2017-01-21 13:12 przez cebek

  Czy należy się odszkodowanie za wypadek w pracy za nieprzestrzeganie BHP?

  Witam serdecznie, czy należy mi się wypłata jednorazowego odszkodowania z ZUS gdy doznałem złamania kości śródstopia przy obracaniu (nie podnoszeniu), ciężkiego przedmiotu o wadze 130 kg? Mój BHP-owiec twierdzi, że nie mam szans na odszkodowanie. A tak wygląda protokół powypadkowy: 
  Ustalono następu...

 • Fortuniarz

  Dodano 2014-09-10 00:48 przez Fortuniarz

  Wypadek przy pracy czy w drodze do pracy?

  Witam,
  jestem Doradcą Klienta Business Cars w salonie samochodów Premium. Do moich obowiązków należy m.in. odbywanie jazd testowych samochodami testowymi z klientami. Feralnego dnia o godzinie 8 umówiłem się z klientem na odbycie jazdy testowej, co zostało potwierdzone pisemnie przez klienta protoko...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania