eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZamówienia publiczne › Liczba wykonawców zapraszanych do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem


2015-12-16 22:39 autor: konto usunięte

3 336 odsłon

Liczba wykonawców zapraszanych do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem

W ustawie PZP jest napisane, że jedną z przesłanek zastosowania negocjacji z ogłoszeniem jest wartość zamówienia poniżej progów unijnych, z kolei w dalej napisali, że liczba wykonawców zaproszonych do negocjacji to min. 3, jednak gdy progi unijne są większe min. 5 czy to jest prawidłowe?

Przecież ten tryb można zastosować tylko gdy wartość zamówienia jest mniejsza od tych progów (w Rozporzadzeniu Prezesa RM "w sprawie kwot")...

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-12-16 23:10 autor odpowiedzi: Konrad Różowicz

    Szanowna Pani,

    tryb negocjacji z ogłoszeniem można stosować zarówno w procedurach uproszczonych (zamówienia poniżej progu unijnego) jak i podstawowych (powyżej progu).

    Przepis o którym Pani wspomina, a wiec art. 55 ust. 1 pkt 5 pzp, stanowi jedną z przesłanek jego stosowania. Inaczej mówiąc zamówienie którego wartość jest niższa niż próg unijny zawsze może być przeprowadzone w trybie negocjacji z ogłoszeniem.

    Przepis ten jednak nie uniemożliwia zastosowania tego trybu w przypadku zamówień powyżej progu unijnego.

    W przypadku zamówień o wyższej wartości niż próg unijny, tenże tryb może być zastosowany w przypadku zaistnienia którejś z pozostałych ustawowo określonych przesłanek.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zamówienia publiczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania