eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZamówienia publiczne › Jakie czynności podpadają pod odwołanie do KIO niezależnie od wartości zamówienia?


2015-10-26 21:42 autor: konto usunięte

1 680 odsłon

Jakie czynności podpadają pod odwołanie do KIO niezależnie od wartości zamówienia?

Witam,

jakie czynności mogą stanowić powód do odwołania się do KIO?

Interesuje mnie przypadek niezależnie od wartości zamówienia.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-10-26 22:27 autor odpowiedzi: Konrad Różowicz

  Należy wskazać, że jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż próg bagatelności to, nawet jeżeli zamawiający przewidziałby w warunkach przetargu możliwość składania odwołań, to takie odwołanie nie uzyska statusu odwołania w rozumieniu Pzp i nie zostanie rozpatrzone przez KIO. W przypadku zamówień, których wartość przekracza próg bagatelności ale nie przekracza progu unijnego odwołanie można oprzeć na niezgodnych z ustawą działaniach zamawiającego podjętych w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechaniu czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy pzp, dotyczących tylko czterech czynności: wybór trybu:
  - negocjacji bez ogłoszenia,
  - zamówienia z wolnej ręki,
  - zapytania o cenę,
  te trzy tryby nie wymagają ogłoszenia
  , opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia, odrzucenia oferty odwołującego. Zatem niezależnie od wartości zamówienia jeżeli jest jednak ona większa niż próg bagatelności odwołanie można oprzeć na wskazanych czynnościach/zaniechaniach zamawiającego.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zamówienia publiczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania