eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZamówienia publiczne › Który termin jest terminem zamówienia wg ustawy PZP?


2016-03-30 11:42 autor: kituś

1 321 odsłon

Który termin jest terminem zamówienia wg ustawy PZP?

W jaki sposób ustalić wiążący termin zamówienia dla potrzeb sprawozdania rocznego o udzielonych zamówieniach? Sytuacja jest następująca. Pracownik instytutu badawczo-rozwojowego chce doskonalić swoje umiejętności i zapisuje się na kurs (w roku 2015).

Dwa miesiące później opłaca koszt kursu z własnych środków (robi to w roku 2015). Następnie zwraca się z prośbą do pracodawcy o refundację środków (jest to już rok 2016), które wyłożył z własnej kieszeni. Pracodawca wyraża zgodę i przekazuje decyzję dalej do komórek załatwiających formalności.

Pieniądze zostają pracownikowi zrefundowane i wypłacone. Natomiast komórka odpowiedzialna za przygotowanie sprawozdania rocznego o udzielonych zamówieniach (w części wyłączenia z ustawy na podstawie art.4.8 ustawy PZP), nie wie, w którym roku w sprawozdaniu należy uwzględnić to zamówienie? W 2015, czy w 2016? W omawianym przypadku nie ma zawartych umów, którymi można byłoby się podeprzeć.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2015-10-26 21:46 przez konto usunięte

    Treść zaproszenia do udziału w negocjacjach bez ogłoszenia

    Witam,co ma zawierać treść zaproszenia do udziału w negocjacjach bez ogłoszenia?Pozdrawiam

  • konto usunięte

    Dodano 2015-10-26 21:46 przez konto usunięte

    W których trybach nie wymaga się publikowania ogłoszenia o wszczęciu postępowania?

    Witam,proszę o wyjaśnienie, w których trybach udzielenia zamówienia publicznego nie ma potrzeby publikowania ogłoszenia o wszczęciu postępowania?Pozdrawiam

  • Nickname

    Dodano 2016-02-16 13:38 przez Nickname

    Wnoszenie wadium

    Zamawiający zapisał w SIWZ, że wadium może być wniesione w następujących formach: w pieniądzu, gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, poręczeniach...Czy jeśli w SIWZ nie jest wprost napisane, że wadium może być wniesione w jednej lub w kilku formach, wyklucza to możliwość wniesienia wadium częścio...

  • konto usunięte

    Dodano 2016-01-09 23:17 przez konto usunięte

    Czy wykonawca ten podlega wykluczeniu?

    Proszę o odpowiedź na pytanie, czy wykonawca, który nie przedstawił zaległości podatkowej lub nie zapłacił kary podlega wykluczeniu z postępowania?

  • aniulas1

    Dodano 2016-11-24 19:46 przez aniulas1

    Zamówienia publiczne - zasady

    Witam,chciałabym zapytać, czy w przypadku prowadzenia przez podmiot publiczny - szpital, działalności gospodarczej - sklep medyczny, to szpital jest zobowiązany stosować ustawę o zamówieniach publicznych, gdzie sprzęt dla pacjenta jest dobierany indywidualnie?Czy istnieje jakiś przepis aby ustawa o ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zamówienia publiczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania