eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Kaucja za mieszkanie. Jak ją odzyskać?


2015-07-31 09:46 autor: skvsky

1 585 odsłon

Kaucja za mieszkanie. Jak ją odzyskać?

Witam,

znalazłem się w podobnej sytuacji, co wiele osób. Wynajmowałem mieszkanie. Wprowadzając się, zastaliśmy brud i wyposażenie, które było wcześniej użytkowane. Mieszkanie sprzątaliśmy przez 2 dni, ponieważ musieliśmy się wprowadzić wcześniej, ze względu na to, że nie mieliśmy gdzie mieszkać.

Wszystko zgłaszaliśmy, a właściciele byli mili, gdy przychodzili po pieniążki. Nie było żadnych problemów, jednak na dwa miesiące przed wyprowadzką dowiedzieliśmy się, że poprzedni lokatorzy mieli dopłatę za gaz, bardzo dużą. My oszczędzaliśmy, gdy nie było nas w mieszkaniu i w nocy zakręcaliśmy kaloryfery. W czasie wyprowadzki, właściciele wpadli na przeszukanie, niczym policja. Byli oczywiście chamscy i wyszło to, jacy są naprawdę.

Zgłaszaną, uszkodzoną szafkę w lodówce, stwierdzili, że to my zniszczyliśmy. Gdy zapytałem, co według nich, jest zniszczone, nie odezwali się. Kupiłem jedną rzecz, którą zniszczyliśmy i chcieliśmy, być w porządku. Po miesiącu, jak według umowy, otrzymałem ABSURDALNE wyliczenia, według których, straciłem kaucję.

Jak mam podejść do tej sprawy? Sprawy nie odpuszczę i prawdopodobnie skieruję się do sądu.

Proszę o wskazówki lub o kontakt prywatny, tam rozwinę sprawę.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-03-25 18:31 przez konto usunięte

  Co jest złego w tej umowie najmu?

  Od stycznia br. jestem właścicielem mieszkania otrzymanego jako darowiznę od matki. Lokatorka, która wynajmuje to mieszkanie odmawia podpisania ze mną umowy najmu ponieważ treść umowy jej nie odpowiada.
  Co w tej sytuacji? Nadmieniam, że do 20 kwietnia mam termin złożenia w Urzędzie Skarbowym oświadc...

 • konto usunięte

  Dodano 2012-08-26 14:57 przez konto usunięte

  Wcześniejsze rozwiązanie umowy z powodu zgonu, co z kaucją?

  witam, wynajęliśmy Babci mieszkanie. Przy podpisywaniu umowy (na rok) wpłaciliśmy kaucję w wysokości miesięcznego czynszu. Niestety Babcia zmarła, a do wygaśnięcia umowy zostały 3 miesiące. Czy możemy się starać o zwrot tej kaucji pomimo wcześniejszego rozwiązania umowy?

 • misiaczek

  Dodano 2013-12-03 20:08 przez misiaczek

  Wynajem mieszkania a nieuczciwi lokatorzy

  Wynajęłam mieszkanie córki za jej pozwoleniem dla pary. Umowę sporządziłam na siebie, miedzy dziewczyną a mną na rok czasu i okazało się po ok. dwóch miesiącach, że trafiłam na oszustów, gdzie pan z tej pary trafił do wiezienia za kradzież samochodu, gdzie ona razem z nim była złapana przez policję ...

 • renia.75

  Dodano 2018-12-11 15:14 przez renia.75

  Najemca nie chce zwrócić pieniędzy

  Witam,29 listopada 2018 roku mąż wynajął mieszkanie (połowę bliźniaka). Zapłacił kaucję w wysokości 1500 zł oraz czynsz w wysokości 1500 zł. Mieszkał tam tylko 7 dni, ponieważ właściciel naruszył warunki umowy. Ustalenia były następujące: podczas nieobecności męża w domu ani pan wynajmujący dom, ani...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-06-17 11:33 przez konto usunięte

  Faktura za kaucję na mieszkanie

  Klient poprosił o wystawienie faktury VAT za pobraną kaucję na mieszkanie, które zaczął u mnie wynajmować. Jak mam taką fakturę wystawić? Nigdy nie wystawiałam. Co na niej wpisać? Jaka stawka VAT?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Umowa najmu - polisa OC obowiązkiem najemcy?

  Umowa najmu - polisa OC obowiązkiem najemcy?

  W umowach najmu coraz częściej pojawia się wymóg wykupienia OC przez lokatora. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl oraz multiagencji ubezpieczeniowej Unilink wyjaśniają, dlaczego taka polisa jest dobrym rozwiązaniem.

 • Wynajem mieszkania - kto płaci za naprawy? Najemca czy właściciel?

  Wynajem mieszkania - kto płaci za naprawy? Najemca czy właściciel?

  Kwestia odpowiedzialności finansowej za zniszczenia i usterki w wynajmowanym mieszkaniu to jedna z bardziej palących i konfliktogennych spraw na linii najemca - właściciel. By uniknąć nieporozumień, warto jak najbardziej precyzyjnie ...

 • Wynajem mieszkania od A do Z

  Wynajem mieszkania od A do Z

  Wrzesień to okres szaleńczych poszukiwań mieszkań na wynajem. Lion’s Bank podpowiada jak w tym szale nie stracić głowy i uniknąć błędów, które w niedalekiej przyszłości mogą sporo kosztować.

 • Zakończenie najmu: wydanie lokalu w stanie pogorszonym

  Zakończenie najmu: wydanie lokalu w stanie pogorszonym

  Prowadzenie działalności gospodarczej związane jest często z koniecznością wynajęcia lokalu. W wyniku zakończenia umowy najmu lokalu, mogą pojawić się wątpliwości w jakim stanie najemca zobowiązany jest zwrócić przedmiot najmu ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania