eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Wynajem mieszkania a nieuczciwi lokatorzy


2013-12-03 20:08 autor: misiaczek

3 611 odsłon

Wynajem mieszkania a nieuczciwi lokatorzy

Wynajęłam mieszkanie córki za jej pozwoleniem dla pary. Umowę sporządziłam na siebie, miedzy dziewczyną a mną na rok czasu i okazało się po ok. dwóch miesiącach, że trafiłam na oszustów, gdzie pan z tej pary trafił do wiezienia za kradzież samochodu, gdzie ona razem z nim była złapana przez policję w tym samochodzie i była w areszcie - też przesłuchiwana ale została chyba niewinna.

Dzwoniłam ciągle to oszukiwali, że wszystko jest w porządku, już odnawiają mieszkanie, bo dostali pierwszy miesiąc bezpłatnie, bo mieli trochę sobie odnowić. Po tym jak się dowiedziałam, że tak się z nimi stało pojechałam sprawdzić mieszkanie, zastałam tylko bałagan i pełno pism upomnieniowych z różnych banków i o oskarżeniach przez sąd i do tego brakuje atlasu do ciężarów.

Nawet pozwoliła sobie ta dziewczyna wynajmować dla jakichś dwóch panów mieszkanie bez mojej wiedzy, więc pojechałam do mieszkania, weszłam do mieszkania i powiadomiłam ją że czekam na nią i w tym czasie pojechałam kupić zamek, żeby wymienić. Po powrocie ze sklepu zastaje nieznajomą dziewczynę, która pakuje najmującej rzeczy i to w tak bezczelny sposób, że ja do niej mówię, a ona jak gdyby nic sobie z tego nie robiła, tylko dalej pakuje i chciała wynosić, więc ja ją zatrzymałam aż dotrze osoba, która wynajęła mieszkanie. Jak dotarła trochę rzeczy oddałam i powiedziałam, że jak zapłaci to jej oddam resztę rzeczy, ale niestety nic nie zapłaciła więc nic jej jeszcze nie oddałam.

Zabrałam klucze i wymieniłam zamek. Czy ja mam takie prawo, aby tak postąpić, bo nie wiem co mam z nią zrobić.

Proszę o odpowiedź i dziękuję.

Pytanie zaktualizowano 2013-12-08 14:54

Prosze experta o odpowiedz na imaila,dziekuje.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-03-25 18:31 przez konto usunięte

  Co jest złego w tej umowie najmu?

  Od stycznia br. jestem właścicielem mieszkania otrzymanego jako darowiznę od matki. Lokatorka, która wynajmuje to mieszkanie odmawia podpisania ze mną umowy najmu ponieważ treść umowy jej nie odpowiada.
  Co w tej sytuacji? Nadmieniam, że do 20 kwietnia mam termin złożenia w Urzędzie Skarbowym oświadc...

 • koliber70

  Dodano 2011-04-14 23:31 przez koliber70

  Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

  Czy przy wynajmowaniu mieszkania pomoże coś zabezpieczenie się podpisanym (bez daty), z góry, przez przyszłego najemce wypowiedzenia przez NIEGO umowy najmu?
  Czy może podpisanie umowy na wynajęcie mu jednego pomieszczenia (pokoju) daje jakieś większe szanse na posiadanie w większym "władaniu" swego ...

 • MMA 17

  Dodano 2018-01-22 11:41 przez MMA 17

  Zgubiłem umowę najmu. Czy właściciel mieszkania może mnie eksmitować?

  Witam,wynajmuję mieszkanie, płacę regularnie opłaty, zagubiła mi się umowa najmu. Czy właściciel mieszkania ma prawo mnie eksmitować? Mam w smsach dowody przesyłanych SMS od właściciela na temat rachunków opłat, potwierdzenia przekazywanych co miesiąc pieniędzy jemu za wynajem. Sąsiadow jako świadkó...

 • madzia_217

  Dodano 2012-11-30 11:41 przez madzia_217

  Jakie mnie czekają konsekwencje, jak nie zdałam mieszkania?

  Problem dotyczy lokalu którego nie zdałam ADM. Podpisałam nową umowę najmu na inny lokal, który mi zaproponowali, a stara umowa wygasła, oraz się już 3 m-ce temu wymeldowałam. Nie mam żadnych podstaw prawnych do lokalu, a nie zdałam go, ponieważ ADM nie chce zwrócić mi za wymianę okien tuż przed pod...

 • Babeczki1234

  Dodano 2022-05-25 21:40 przez Babeczki1234

  Wypowiedzenie najmu lokalu mieszkalnego

  Proszę o pomoc. Decyzja o najem zawarta w 1996 r. z urzędu miasta. Lokal był adm w 2009 r. przejęty przez agencję. Budynek na mój koszt remontowany, jest cały zniszczony. Z 7 lokali 2 w tej chwili są wynajmowane. Jestem tam zameldowana z 2 dzieci, metraż mały 24m, jedyna z całej kamienicy mam łazien...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania