eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Wcześniejsze rozwiązanie umowy z powodu zgonu, co z kaucją?


2012-08-26 14:57 autor: konto usunięte

2 657 odsłon

Wcześniejsze rozwiązanie umowy z powodu zgonu, co z kaucją?

witam, wynajęliśmy Babci mieszkanie. Przy podpisywaniu umowy (na rok) wpłaciliśmy kaucję w wysokości miesięcznego czynszu. Niestety Babcia zmarła, a do wygaśnięcia umowy zostały 3 miesiące. Czy możemy się starać o zwrot tej kaucji pomimo wcześniejszego rozwiązania umowy?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • skvsky

  Dodano 2015-07-31 09:46 przez skvsky

  Kaucja za mieszkanie. Jak ją odzyskać?

  Witam, znalazłem się w podobnej sytuacji, co wiele osób. Wynajmowałem mieszkanie. Wprowadzając się, zastaliśmy brud i wyposażenie, które było wcześniej użytkowane. Mieszkanie sprzątaliśmy przez 2 dni, ponieważ musieliśmy się wprowadzić wcześniej, ze względu na to, że nie mieliśmy gdzie mieszkać. Wsz...

 • maly_ludzik

  Dodano 2014-08-27 09:19 przez maly_ludzik

  Zatrzymanie części kaucji na wniosek administratora

  Witam, na nasze nieszczęście wynajmowaliśmy nowiutkie mieszkanie rodzinie brudasów i dewastatorów. Po ustaniu umowy, odbiorze mieszkania i spisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego dot. stanu mieszkania lokatorzy opuścili teren oczekując na zwrot kaucji. 4 dni później administrator dokonał wizji lokal...

 • Kinia

  Dodano 2014-03-29 15:50 przez Kinia

  Zwrot kaucji

  Przez okres 3 miesięcy dzierżawiłam stróżówki. Wcześniej wpłaciłam kaucje w wysokości 1000 zł. Po zakończeniu działalności stróżówki zwróciłam. Firma, która transportowała (ok. 240 km) - przy zwrocie stróżówek podpisała mi, że stan w/w jest dobry - bez uwag.
  Firma wynajmująca policzyła sobie z mojej...

 • bosmanek

  Dodano 2014-06-24 12:26 przez bosmanek

  Zwrot kaucji mieszkaniowej po wykupie mieszkania

  W roku 1981 wpłaciłam kaucję do ZBK w wysokości 11055 zł za wynajmowanie mieszkania, a w 1991 wykupiłam mieszkanie na własność.
  Czy i w jakiej wysokości (waloryzacja?) należy mi się zwrot tej kaucji? W międzyczasie była denominacja.

 • konto usunięte

  Dodano 2013-06-17 11:33 przez konto usunięte

  Faktura za kaucję na mieszkanie

  Klient poprosił o wystawienie faktury VAT za pobraną kaucję na mieszkanie, które zaczął u mnie wynajmować. Jak mam taką fakturę wystawić? Nigdy nie wystawiałam. Co na niej wpisać? Jaka stawka VAT?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Umowa najmu - polisa OC obowiązkiem najemcy?

  Umowa najmu - polisa OC obowiązkiem najemcy?

  W umowach najmu coraz częściej pojawia się wymóg wykupienia OC przez lokatora. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl oraz multiagencji ubezpieczeniowej Unilink wyjaśniają, dlaczego taka polisa jest dobrym rozwiązaniem.

 • Kaucja za wynajem mieszkania może zostać podwyższona?

  Kaucja za wynajem mieszkania może zostać podwyższona?

  Kaucja przy najmie może być sporym wydatkiem dla najemcy. Wyjaśniamy, czy wzrost czynszów na rynku uzasadnia również podwyżkę kaucji.

 • Wynajem mieszkania? Pomyśl o OC najemcy

  Wynajem mieszkania? Pomyśl o OC najemcy

  Inwestycja w mieszkanie na wynajem cieszy się w naszym kraju bardzo dużą popularnością. Powodem tego jest jej opłacalność, ale również dobre warunki kredytowania czy też fakt, że ze względu na niskie stopy procentowe oszczędzanie ...

 • Wynajem mieszkania od A do Z

  Wynajem mieszkania od A do Z

  Wrzesień to okres szaleńczych poszukiwań mieszkań na wynajem. Lion’s Bank podpowiada jak w tym szale nie stracić głowy i uniknąć błędów, które w niedalekiej przyszłości mogą sporo kosztować.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania