eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy należy mi się L4 i urlop macierzyński?


2015-11-17 19:23 autor: konto usunięte

1 462 odsłon

Czy należy mi się L4 i urlop macierzyński?

Witam,

na chwilę obecną jestem studentką i pracuję na umowę zlecenie. Od 1 grudnia mam przejść na umowę o pracę. Jestem w ciąży i zastanawiam się czy np. po przepracowanym miesiącu (grudniu), będę mogła iść na zwolnienie L4 i czy w takiej sytuacji do czasu porodu będę otrzymywała miesięcznie 100% swojego wynagordzenia, które mam na umowie o pracę?

Dodatkowo, czy w takiej sytuacji jeżeli zadeklaruję 80% urlopu macierzyńskiego w odpowiednim terminie, to czy po porodzie przez 52 tygodnie będę miała wypłacane 80% mojego wynagrodzenia?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Pytanie zaktualizowano 2015-11-17 19:23

Witam, na chwilę obecną jestem studentką i pracuję na umowę zlecenie. Od 1 grudnia mam przejść na umowę o pracę. Jestem w ciąży i zastanawiam się czy np. po przepracowanym miesiącu (grudniu) będę mogła iść na zwolnienie L4 i czy w takiej sytuacji do czasu porodu będę otrzymywała miesięcznie 100% swojego wynagordzenia, które mam na umowie o pracę. Dodatkowo czy w takiej sytuacji jeżeli zadeklaruję 80% urlopu macierzyńskiego w odpowiednim terminie to czy po porodzie przez 52 tygodnie będę miała wypłacane 80% mojego wynagrodzenia.
Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-11-17 22:17 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Tak, po miesiacu pracy będzie Pani mogłą iść na zwolnienie. Zasiłek to 100 % podstawy wynagrodzenia. ZZasiłek macierzyński to 80 % podstawy wynagrodzenia przez 52 tygodnie.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania