eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Praca tymczasowa a wypowiedzenie umowy w ciąży


2014-09-29 12:30 autor: Nanana93

1 794 odsłon

Praca tymczasowa a wypowiedzenie umowy w ciąży

Witam,

pracowałam w firmie około pół roku, miałam umowę o pracę tymczasową. Podpisywałam ją od pierwszego kolejnego miesiąca aż do każdego ostatniego dnia i tak w kółko, czyli umowa tylko na miesiąc. W trakcie pracy okazało się, że zaszłam w ciążę, zaniosłam zwolnienie do pracy i gdy kończyła mi się umowa o kolejny miesiąc przyszło mi wypowiedzenie z pracy.

Udałam się zatem do ZUS-u. Będą płacić mi aż do dnia porodu lecz macierzyńskiego mieć nie będę. I takie pytanie - czy mogli mi dać wypowiedzenie z pracy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-09-29 13:08 autor odpowiedzi: Adam Sroga - Radca prawny

    Umowa o pracę tymczasową nie ulega - w przypadku zajścia w ciążę - przedłużeniu do dnia porodu. Ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych zawiera wyłączenie stosowania odpowiedniego przepisu przewidującego ochronę z kodeksu pracy. Z drugiej jednak strony pracodawca nie może takiej umowy wypowiedzieć w czasie ciąży. Umowa ulegnie rozwiązaniu z dniem, do którego była zawarta.

    adam-sroga@wp.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania