eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy mogę anulować prośbę o obniżenie etatu?


2014-07-02 13:54 autor: kasia2823

1 975 odsłon

Czy mogę anulować prośbę o obniżenie etatu?

Proszę o pomoc, błagam!

przerwałam urlop wychowawczy, wracam do pracy od 10 lipca. Wiedzą, że jestem w ciąży i dam zwolnienie (jestem po poronieniu z drugim zagrażającym), więc pisałam pismo o przerwanie urlopu wychowawczego i aby nie robili mi problemu, jak poprzednio prosiłam o obniżenie etatu na 1/2, a wiem, że źle zrobiłam. To była za pochopna decyzja to była, której żałuję. Dziś dostałam aneks do podpisania właśnie w sprawie obniżenia etatu.

Mam pytanie: czy mogę anulować moją tamtą prośbę o obniżenie etatu i nie podpisywać aneksu? Jest jakiś kodeks, czy pracodawca może się nie zgodzić na anulowanie mojej prośby?

Bardzo błagam o pomoc, bo dziś musiałabym pisma wysyłać :(

Pytanie zaktualizowano 2014-07-03 16:46

pytalam kierowniczki i twierdzi ze juz jest za pozno ze papiery poszly dalej i nie moge odwolac mojej prosby czy to prawda? dostalam aneks na niecaly tydzien przed planowanym powrotem do pracy czy oni powinni sie trzymac dat np dwa tyg przed rozpoczeciem pracy czy cos? czy jak nie wysle aneksu to cos mi grozi?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kasia2823

  Dodano 2014-06-04 14:56 przez kasia2823

  Ciąża, urlop wychowawczy i problemy

  Jestem na urlopie wychowawczym, zaszłam w ciążę i chcę przerwać urlop wychowawczy i po 30 dniach wrócić do pracy i tego samego dnia złożyć zwolnienie L4, gdyż ciążę mam zagrożoną, ale nie otrzymuję żadnych pieniążków - znikąd pomocy (mam ważne badania kontrolne i BHP). Aby nie robili mi problemów z ...

 • marzeniaj

  Dodano 2014-06-25 23:03 przez marzeniaj

  Powrót z urlopu wychowawczego a badania kontrolne

  Witam,
  przebywam na urlopie wychowawczym do 15.06.2015. Obecnie jestem w drugiej ciąży. Napisałam rezygnację z urlopu wychowawczego i powrót do pracy z 30 dniowym wyprzedzeniem. Zamierzam w pierwszym dniu powrotu do pracy przedstawić L4.
  Natomiast pracodawca nie dał mi odpowiedzi czy mogę wrócić do ...

 • beateczka_88

  Dodano 2014-06-23 15:22 przez beateczka_88

  Czy trzeba przepracować 30 dni?

  Witam,
  czytałam, że aby iść na L4 po przerwaniu urlopu wychowawczego, należy przepracować 30 dni aby nabrać praw do zasiłku chorobowego.
  Nie mam możliwości wrócenia na miesiąc do pracy, więc moje pytanie brzmi: czy to prawda? Czy mogę na drugi dzień czy też w ten sam wręczyć L4?

 • kaskar. 18

  Dodano 2014-06-12 15:12 przez kaskar. 18

  Pracodawca nie chce podpisać wniosku o przerwanie urlopu. Co robić?

  Witam,
  jestem na urlopie wychowawczym bezpłatnym od 15.01.2014 do 31.12.2014. Okazało się, że jestem w ciąży. Napisałam wniosek o powrót do pracy, jednak mój pracodawca nie chce podpisać takiego wniosku.
  Co mam robić? Jestem w 9 tygodniu ciąży i chcę iść na L4 po powrocie do pracy. 

 • Małgorzata.

  Dodano 2014-05-28 09:59 przez Małgorzata.

  Ciąża podczas urlopu wychowawczego

  Witam,
  mam pytanie, jestem na urlopie wychowawczym, udzielonym mi do dnia 30.10.2015 (dziecko ma 2 lata). Okazało się, że jestem w kolejnej ciąży (2 miesiąc). Czy mogę skrócić urlop, np. do 20 lipca (zrobić to osobiście z podaniem przyczyny czy wysłać prośbę pocztą z 30-dniowym wyprzedzeniem), a z d...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Aneks do umowy o pracę – co można nim zmienić?

  Aneks do umowy o pracę – co można nim zmienić?

  Aneks do umowy, to zmiana warunków umowy na podstawie porozumienia pomiędzy stronami, które taką umowę zawarły. Przy pomocy aneksu można wprowadzić zmiany nawet dla pracownika, który podlega szczególnej ochronie np. kobiecie, która jest w ...

 • Wypowiedzenie a aneks do umowy na czas określony

  Wypowiedzenie a aneks do umowy na czas określony

  Jeżeli pracodawca chce mieć możliwość wypowiedzenia umowy na czas określony (która została zawarta na dłużej niż 6 miesięcy), musi podpisać z pracownikiem porozumienie/aneks do umowy.

 • Aneks do umowy na czas określony

  Aneks do umowy na czas określony

  Jakie mogą być skutki podpisania aneksu do umowy na czas określony? Których pracodawców dotyczy limit kodeksowy?

 • Ciąża na urlopie wychowawczym - jakie uprawnienia?

  Ciąża na urlopie wychowawczym - jakie uprawnienia?

  Pracownica przebywa na urlopie wychowawczym 3. rok i w tym czasie zachodzi ponownie w ciążę. Czy w związku z tym będą liczyły się jej wszystkie uprawnienia, tzn. urlop macierzyński i kolejny urlop wychowawczy? Umowa jest zawarta na czas ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania