eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zwolnienie z pracy - konflikt z współpracownikiem


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2018-03-11 17:36 autor: Wiolcia

1 151 odsłon

Zwolnienie z pracy - konflikt z współpracownikiem

Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące tego czy kierownik ma takie prawo, by mnie zwolnić czy nie? Otóż już opisuję sytuację: pracuję z koleżanką w jednej firmie, kiedyś też pracowałyśmy razem i nie było między nami żadnego konfliktu. Jakieś dwa lata temu, ja byłam na innej zmianie, a koleżanka na innej i ona miała spięcie co do jej osoby i pracy z dziewczynami z tamtej zmiany. Teraz już wiem i powiedziałam to jej, że żałuję że za nią stanęłam bo wówczas tak było - stanęłam w jej obronie.

Od tamtej pory zostałam przeniesiona na jej zmianę i pracujemy już rok, jednak zostały teraz nadane pomówienia, ja nie chcę w to ingerować, bo wyjdzie jeszcze gorzej, choć wiem kto te pomówienia rzuca. Koleżanka stwierdziła, że skoro ją obgaduję i zastraszam innych, bo boją się mówić, co nie jest prawdą, to jeśli ona odejdzie to ja muszę ponieść tego konsekwencje i też stracić pracę.

Nie dała mi przed kierownikiem dojść do słowa, nie mogłam ani się jakoś wytłumaczyć, ani też dojść do jakiegoś słowa, bo co chciałam coś powiedzieć to krzyczała na mnie i przerywała. Kierownik powiedział, że nie chce nas tracić, ale jeśli ona odejdzie, to mnie będzie musiał zwolnić.

Stąd moje pytanie: czy ma takie prawo, bo do mnie jako do pracownika nie ma żadnych zastrzeżeń, chodzi tylko o to właśnie co koleżanka sugeruje.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • bartezxx

  Dodano 2017-02-08 11:39 przez bartezxx

  Zmiana stanowiska pracy - duże obciążenia dla organizmu

  Witam,pracuję na dziale ekspedycji ponad 3-lata jako logista. Wczoraj po dwóch godzinach pracy nakazano mi zmianę stanowiska pracy na załadunek - ponoć na 2 tygodnie lecz nieoficjalnie się dowiedziałem, że może to potrwać dłużej. Te dwa działy są na jednej hali lecz pracujemy w innych godzinach.Dotą...

 • ala34

  Dodano 2014-05-05 13:47 przez ala34

  Odprawa po powrocie z rodzicielskiego

  Witam,
  w trakcie urlopu rodzicielskiego pracodawca przeniósł biuro do innego miasta. Jak w takiej sytuacji wygląda kwestia podjęcia pracy po zakończeniu urlopu. Konkretnie:
  1. Czy pracodawca może odmówić przyjęcia mnie z powrotem do pracy i dać mi wypowiedzenie? Na jakich zasadach może mnie zwolnić ...

 • basiaq

  Dodano 2014-08-26 09:03 przez basiaq

  Okres ochronny przed emeryturą a zmiana warunków pracy. Czy zwolnią mnie jak się nie zgodzę?

  Firma, w której od 14 lat pracuję na umowę o pracę (bezterminową) zaproponowała wszystkim pracownikom zmniejszenie wynagrodzenia o 10% na zasadzie porozumienia zmieniającego warunki umowy.
  Odmowa podpisania porozumienia skutkuje wypowiedzeniem. W grudniu tego roku kończę 60 lat, jestem kobietą. Czy ...

 • kunegunda08

  Dodano 2014-03-31 15:38 przez kunegunda08

  Zwolnienie od psychiatry po otrzymaniu wypowiedzenia

  Witam,
  mam pytanie odnośnie zwolnienia od psychiatry. Pracuję w firmie, która wykańcza psychikę człowieka, ale nie mam odwagi iść na zwolnienie.
  Jednak czy w przypadku, kiedy to firma mnie zwolni mogę iść na takie zwolnienie (tj. od psychiatry) i jak długo takowe można ciągnąć?
  Pozdrawiam

 • mery40

  Dodano 2014-01-07 12:40 przez mery40

  Kiedy mogę złożyć wypowiedzenie?

  Co zrobić - kiedy najwcześniej albo najpóźniej złożyć wypowiedzenie u pracodawcy będąc na kończącym się we wrześniu urlopie wychowawczym, żeby uzyskać status bezrobotnego i uzyskać zasiłek gdyż w do obecnej pracy raczej nie ma szans powrotu z wielu powodów (np. duża odległość od obecnego miejsca zam...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania