eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Jak zmienić zakres czynności i wynagrodzenie pracownika, który jest na zwolnieniu?


2013-11-07 19:21 autor: 123jagoda

4 753 odsłon

Jak zmienić zakres czynności i wynagrodzenie pracownika, który jest na zwolnieniu?

Pracuję jako starszy pracownik socjalny w OPS. Od 2010 roku zastępowałam kierownika podczas jego nieobecności, posiadam upoważnienie wójta do podpisywania decyzji administracyjnych. Od 15.09.2013 kierownik poszedł na zwolnienie chorobowe, w związku z tym ja go zastępowałam.

Następnie okazało się, że kierownik podczas przebywania na chorobowym złożył prośbę o przywrócenie na stanowisko pracownika socjalnego - na co wójt wyraził zgodę. Ja natomiast na okres do 31.12.2013 zostałam upoważniona do stanowiska p.o kierownik do czasu rozstrzygnięcia konkursu na kierownika nie później jak do 31.12.2013 r. po czym mam wrócić na stare stanowisko starszego pracownika socjalnego.

Jestem obecnie w kropce, ponieważ nie chcę stracić pracy i od 01.01.2014 chcę pracować na swoim stanowisku a dostałam dokument z gminy o tym, że były kierownik wraca na stanowisko pracownika socjalnego z pracą i płacą obowiązującą na tym stanowisku (stanowisko zwolnione na okres 2 miesięcy przeze mnie). Ta osoba ciągle jest na chorobowym i fizycznie nie ma jej w pracy, pozostałych 3 pracowników dostało dodatki za pracę w moim rejonie na 2 miesiące. Mamy tylko etaty dla 4 pracowników socjalnych i nie wiem co z tym piątym, który jest na chorobowym.

Jak zrobić zmianę jego wynagrodzenia, i jak to zrobić abym 01.01.2014 mogła wrócić na swoje stanowisko? Oboje (ten na chorobowym i ja), mamy umowy na czas nieokreślony.

Czy w ogóle mogę dokonywać zmian w jego wynagrodzeniu a wiąże się to z jego zmniejszeniem, jeśli pracownik przebywa na zwolnieniu i raczej to potrwa? Co z zatrudnieniem od 01.01.2014 gdy dojdzie do sytuacji, że będzie 5 pr. socjalnych a etaty są 4?

Prawdopodobnie przyjdzie nowy kierownik i będzie podejmował dalsze decyzje, ale obecnie ja pełnię tę funkcję i muszę jakoś rozwiązać tę sytuacje i możliwie w ten sposób, abym miała gwarancję powrotu do pracy na swoje stanowisko.

Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak wyjść z tego cało.

Pytanie zaktualizowano 2013-11-07 19:40

Czy wogóle mogę dokonywać zmian w jego wynagodzeniu a wiąże się to z jego zmniejszeniem jeśli pracownik przebywa na zwolnieniu i raczej to potrwa.

Co z zatrudnieniem od 01.01.2014 gdy dojdzie do sytuacji, że będzie 5 pr. socjalnych a etaty są 4.

Prawdopodobnie przyjdzie nowy kierownik i będzi podejmował dalsze decyzje ale obecnie ja pełnię tę funkcje i muszę jakoś rozwiązać tą sytuacje i możliwie w ten sposób,abym miała gwarancję powrotu do pracy na swoje stanowisko.

Bardzo proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-11-07 19:49 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Pani Jagodo. Jedynym wyjsciem jest startowanie w konkursie na stanowisko kierownika i wygranie go. Nie może Pani zmienić warunków pracy i płacy tylko jednemu  pracownikowi, a w szczególności temu który przebywa na zwolnieniu chorobowym.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-07 20:03 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Ma Pani problem, ale do czasu kiedy pracownik(a tym bardziej urzędnik-może zatrudniony z mianowania?) jest na zwolnieniu nic nie może Pani zrobić, co najwyżej zwolnić kogoś z pracujących, aby zwolnić miejsce dla siebie. Ale czy to dobry pomysł i taki, który gwarantuje Pani potem pracę i dobrą atmosferę.....? Chyba nie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • Najlepsza odpowiedź

  2013-11-07 20:12 autor odpowiedzi: 123jagoda

  Dziękuję, tak myślałam, że tak to jest. 

  A co w sytuacji, gdy ten były kierownik, obecnie pracownik na zwolnieniu nie chce już wracać do pracy w pomocy społecznej, chce ciągnąć zwolnienie najdłużej jak się da ( na prawdę się leczy + wypalenie zawodowe). Prawdopodobnie nie wróci na to stanowisko tylko " wirtualnie będzie je zajmował do czasu wykorzystania chorobowego do maxx i od nowego roku dalej będzie ciągną zwolnienia.

  Jednak księgowa pyta sie co z jego wynagrodzeniem, czy mam to zmieniać do poziomu pracownika socjalnego i tak płaci ZUS?

  123jagoda zaktualizował/a odpowiedź 2013-11-07 20:14
  No to się urządziłam.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2014-03-15 20:04 przez konto usunięte

  Czy muszę zgodzić się na zmianę stanowiska pracy po urlopie rodzicielskim?

  Witam,
  piszę z pytaniem odnośnie mojego powrotu w czerwcu do pracy po urlopie rodzicielskim. Umowę w swoim zakładzie pracy mam na czas nieokreślony i pełnię funkcję zastępcy kierownika.
  Mój przełożony nie zmusza mnie, lecz informuje, że może lepiej byłoby gdybym zrezygnowała z funkcji na rzecz praco...

 • onizuka81

  Dodano 2013-07-26 16:17 przez onizuka81

  Częsta zmiana stanowiska pracy. Czy można tak robić?

  Witam,
  Czy wyrywkowe zmiany stanowisk są dozwolone? Jestem uniwersalnym pracownikiem i kiedy tylko jest potrzeba (zdarza się to nazbyt często), jestem odsyłany na inne stanowiska - praca na swoim nie sprawia mi żadnych problemów tymczasem przez te drugie, po raz kolejny mam chorobowe...
  Inni pracown...

 • 123jagoda

  Dodano 2013-11-07 20:31 przez 123jagoda

  Pracownik, który przedłuża swoje zwolnienie chorobowe

  Co w sytuacji, gdy były kierownik - obecnie pracownik na zwolnieniu - nie chce już wracać do pracy w pomocy społecznej, a chce ciągnąć zwolnienie najdłużej jak się da (na prawdę się leczy wypalenie zawodowe)? Prawdopodobnie nie wróci na to stanowisko tylko "wirtualnie będzie je zajmował do czasu wyk...

 • annag335

  Dodano 2014-01-09 11:22 przez annag335

  Koniec rodzicielskiego i umowy o pracę

  Witam,
  obecnie do 12 stycznia przebywam na urlopie rodzicielskim. 31 stycznia kończy mi się umowa. Mam do wykorzystania ponad 500 godzin urlopu wypoczynkowego zaległego. Do tej pory przebywałam na stanowisku kierowniczym, ostatnio mój przełożony poinformował mnie, że na ten czas nie ma wolnego etatu...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-09-28 22:51 przez konto usunięte

  Jak przejść z pełnego etatu na połówkę?

  Pracuję od 9 lat w prywatnej firmie na czas nieokreślony na pełnym etacie. Teraz chciałabym przejść na pół etatu i to jak najszybciej. Jak się za to zabrać? Czy muszę uzasadnić szefowi dlaczego chcę to zrobić? Czy może mnie zwolnić?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Przeniesienie pracownika na inne stanowisko

  Przeniesienie pracownika na inne stanowisko

  Rozważmy następujący przypadek: pracownik choruje 182 dni. Lekarz wystawił mu zaświadczenie dopuszczające do pracy pod warunkiem zmiany stanowiska pracy. Jaki obowiązek ma zakład pracy w stosunku do takiego pracownika? Jak należy ...

 • Zmiana stanowiska pracy a konieczność zmiany umowy o pracę

  Zmiana stanowiska pracy a konieczność zmiany umowy o pracę

  Rozważmy następujący przypadek: zatrudniamy pracownika na umowę na czas nieokreślony na stanowisku administracyjnym. Zamierzamy zmienić pracownikowi stanowisko na pracownik ds. personalnych w celu zastępstwa osoby przebywającej na zwolnieniu ...

 • Prawa pracownika: powstrzymanie się od pracy

  Prawa pracownika: powstrzymanie się od pracy

  Pracownik ma prawo do powstrzymania się od wykonywania pracy. Uprawnienie to przysługuje w kilku przypadkach, m.in., jeśli warunki pracy w firmie nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy, narażając w ten sposób jego życie i ...

 • Odwołanie do sądu pracy - podstawowe informacje

  Odwołanie do sądu pracy - podstawowe informacje

  Pracodawca nie wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec podwładnego. To niestety dość często pojawiający się scenariusz. Jeśli zawodzą wszelkie sposoby polubownego załatwienia sprawy, pracownikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania