eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Jak rozwiązać umowy bez wypowiedzenia?


2015-02-13 11:00 autor: MZ12

2 250 odsłon

Jak rozwiązać umowy bez wypowiedzenia?

Jak uzasadnić rozwiązanie umowy w trybie art. 53 KP z powodu długotrwałej choroby i świadczenia rehabilitacyjnego?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • perse8

    Dodano 2013-04-16 16:45 przez perse8

    Art. 53 kp a ekwiwalent za urlop

    Witam, czy jeśli pracodawca rozwiąże ze mną umowę o pracę na podstawie art. 53 kp będzie mi przysługiwał ekwiwalent za urlop? Praca w firmie do czasu wypadku 7 lat, umowa na czas nieokreślony, 182 dni zwolnienia i przyznane 6 m-cy świadczenia rehabilitacyjnego. Mam zaległy urlop z zeszłego roku i pa...

  • goska3313

    Dodano 2012-10-29 18:11 przez goska3313

    Kto odprowadza składki do ZUS na świadczeniu rehabilitacyjnym?

    Czy pracodawca po 3 miesięcznym świadczeniu rehabilitacyjnym nie rozwiązuje umowy z art. 53 kp, to czy nadal jest płatnikiem składek, czy ten obowiązek będzie obowiązywał ZUS?

  • goska3313

    Dodano 2012-10-28 17:45 przez goska3313

    Rozwiązanie umowy z art. 53 kodeksu pracy

    Czy po 3 miesięcznym świadczeniu rehabilitacyjnym, a następnie po przedłużeniu go o następne 4 miesiące, następuje rozwiązanie umowy z art. 53, po tych trzech miesiącach, czy pracodawca może nie rozwiązać tej umowy jeżeli świadczenie jest przedłużone o następne 4 miesiące. Jak to wygląda w świetle p...

  • goska3313

    Dodano 2012-10-26 20:28 przez goska3313

    Rozwiązanie umowy o pracę z art. 53 kp

    30 października 2012 r. kończy się 90 dniowe świadczenie rehabilitacyjne, po złożeniu wcześniej wniosku w dniu 5.10.2012 o przedłużenie tego świadczenia ZUS przedłużył mi świadczenie jeszcze na 4 miesiące, problem polega na tym, iż pracodawca poinformował mnie telefonicznie abym ostatniego dnia tj. ...

  • Minimal1

    Dodano 2020-11-19 11:51 przez Minimal1

    Zwolnienie z art. 53 KP?

    Dzień dobry,  Pracownik został zatrudniony 27.04.2020 r., 27.05.2020 zaczął już chorować. Przebywa ciągle na zwolnieniu lekarskim, obecnie stara się o świadczenie rehabilitacyjne. Czy można takiego pracownika zwolnić z art. 53?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Choroba po okresie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego

    Choroba po okresie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego

    W przypadku stwierdzenia, że obecna niezdolność do pracy jest spowodowana tą samą chorobą, co poprzednia, biorąc pod uwagę, że między ustaniem poprzedniej a powstaniem ponownej niezdolności do pracy była przerwa krótsza niż 60 dni ...

  • Długotrwała choroba pracownika a zwolnienie

    Długotrwała choroba pracownika a zwolnienie

    Choć pracownicy chorują przez cały rok, to obecny "sezon chorobowy" jest dobrą okazją, aby rozstrzygnąć najtrudniejsze dylematy, jeśli chodzi o pracownika długo chorującego. Proponujemy odpowiedzi, których nie wyczytasz wprost z ...

  • Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego

    Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego

    Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego przysługuje w wysokości 100% podstawy wymiaru. Wypłacają je swoim pracownikom tylko ci pracodawcy, którzy wypłacają zasiłki chorobowe z ubezpieczenia chorobowego, a więc zgłaszający do ...

  • Świadczenie rehabilitacyjne dla emerytki

    Świadczenie rehabilitacyjne dla emerytki

    Świadczenie rehabilitacyjne przysługuje ubezpieczonemu, który po wyczerpaniu zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy, a dalsze leczenie lub rehabilitacja lecznicza rokują odzyskanie zdolności do pracy. Świadczenie przysługuje przez ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania