eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › PIT-4R: pracownik i umowa o dzieło


2015-01-30 17:00 autor: Blade

3 110 odsłon

PIT-4R: pracownik i umowa o dzieło

Witam serdecznie,

firmę prowadzę od pół roku i jeszcze nie wszystko ogarniam. Generalnie nie mam księgowej, gdyż mam rachunek, czasem dwa miesięcznie i tyle. Jednak raz w październiku zdarzyło mi się zatrudnić jedną osobę na umowę o dzieło.

Jak wobec tego wypełniam PIT-4R? Wpisuję 1 pracownik przy danym miesiącu (w tym wypadku październiku), poniżej kwotę zaliczki jaką wpłaciłem do US, czy jaką mu wypłaciłem? To samo tyczy się rubryki 9, 11 i 13. Kwotę jaką do US wpłaciłem z tego tytułu czy kwotę jaka mu wypłaciłem?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-02-01 09:34 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  część C.1. jest przeznaczona dla przychodów z umów o pracę (i podobnych).
  Dla dzieła czy zleceń, a więc działalności wykonywanej osobiście (art. 13 ustawy) przewidziana jest część C.9. Wpisujemy tutaj zaliczki na podatek, które zostały pobrane z wynagrodzenia, a nie kwotę tego wynagrodzenia (czyli mówiąc inaczej, to co powinno być przekazane do urzędu skarbowego).

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • patycha

  Dodano 2014-02-14 12:05 przez patycha

  Jak wypełnić PIT-11?

  Prowadzę działalność gospodarczą. W roku 2013 miałam podpisane 2 umowy o dzieło z panem, który nie prowadził działalności gospodarczej (nie był też moim pracownikiem, tylko umowa o dzieło była między nami podpisana w dwóch następujacych po sobie miesiącach).
  Złożyłam w styczniu PIT-4R do urzędu skar...

 • Hanna1986

  Dodano 2016-01-30 13:16 przez Hanna1986

  PIT-28 a składki ZUS za pracownika

  Witam,w 2015 roku prowadziłam działalność rozliczaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Mam pytanie czy mogę odliczyć od dochodu składki zdrowotne będące po stronie pracodawcy od wynagrodzeń pracownika z tytułu umowy zlecenia (ryczałtowe umowy zlecenia do 200 zł i jedna zwykła umowa zlecenie...

 • ahob

  Dodano 2015-12-15 10:40 przez ahob

  Praca w Niemczech a zobowiązania wobec moich pracowników

  Prowadzę działalność w Polsce a usługi wykonuję w wiekszości w Niemczech (ślusarstwo). Co muszę posiadać żeby nie płacić kar za pracowników?

 • Edoslaf

  Dodano 2016-02-03 02:58 przez Edoslaf

  Sprzedaż usług na portalach aukcyjnych a działalność i inne

  Witam,w skrócie chcę się zająć sprzedażą usług do gier i aplikacji na portalach aukcyjnych.Rozumiem, że w tym miejscu muszę już mieć działalność. Planuję też zatrudniać pracowników, prawdopodobnie uczniów, studentow z innych krajów.1. Czy jest opcja żeby zatrudniać ich bez umowy? Jak wtedy rozliczam...

 • Dyniu

  Dodano 2013-12-29 19:16 przez Dyniu

  Kto ma zapłacić podatek od umowy o dzieło?

  Mam umowę o dzieło, które wykonałem (konserwacja maszyn rolniczych). Kwotę 2400 mi zapłacił pracodawca, z którym podpisałem umowę o dzieło, a który prowadzi działalność gospodarczą związaną z tymi maszynami rolniczymi. Dodam, że ta usługa była wykonana w sierpniu tego roku.
  Proszę mi wyjaśnić, który...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania