2021-08-13 13:23 autor: agataanna188
4 790 odsłon
Mam pytanie odnośnie szkolenia BHP.
Tak jak w tytule pytania, w firmie jest osoba, która pracowała na stanowisku kierownika wydziału, jednak została przeniesiona na stanowisko inspektora. Ma ważne szkolenie okresowe dla kierowników. Czy w takim przypadku muszę od nowa zrobić tej osobie szkolenie BHP instruktaż ogólny i stanowiskowy czy mogę uzupełnić punkt 4 podpunkt 2 instruktażu stanowiskowego?
2021-08-16 08:04 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting
GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl
Dodano 2016-07-15 09:27 przez kasienka_2016
Pracownik ma aktualne szkolenie dla służby BHP, ale w firmie pełni rolę kierownika i na takim stanowisku jest zatrudniony. Czy wobec tego musi odbyć szkolenie dla osób kierujących pracownikami czy wystarczy to szkolenie, które już posiada?
Dodano 2016-08-31 20:26 przez olazębala90
Czy pracownik zmieniający stanowisko (w tym samym zakładzie pracy) z drukarza na koorynatora (osoba kierująca pracownikami), musi zostać skierowana na ponowne badania lekarskie i odbyć ponowne szkolenie BHP?
Dodano 2017-08-28 08:03 przez kozielk
Witam,w zakładzie pracy pracownik otrzymał nową umowę. Do tej pory pracował na stanowisku pomoc administracyjna, w tym momencie będzie młodszym referentem. Pomiędzy umowami nie było przerwy. Czy pracownik musi przejść wstępne szkolenie BHP?
Dodano 2014-09-08 09:15 przez cezaryfedorowicz
Szanowni Państwo!
Kobieta - rocznik 1956 zajmująca stanowisko kierownika USC w Urzędzie Gminy była zobowiązana do uzupełnienia wykształcenia (wymagane wyższe prawnicze lub administracyjne). Do chwili obecnej nie uzupełniła wymaganego na tym stanowisku wykształcenia.
Czy wyżej wymieniona jest już w t...
Dodano 2014-07-18 18:34 przez Renfild
Witam,
ostatnio pracodawca zaproponował mi żebym przejął obowiązki służby BHP. Pracuję na innym stanowisku, dwa lata temu ukończyłem studia podyplomowe BHP, czyli wymogi spełniam.
Mam pytanie: czy mogę robić szkolenia? Wydaje mi się, że mogę robić tylko wstępne (ogólne) i stanowiskowe. Szkoleń okres...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Praca na dwóch stanowiskach a obowiązki bhp
Coraz częściej spotyka się praktykę powierzania jednemu pracownikowi pracy na dwóch (lub nawet więcej) stanowiskach jednocześnie. Taka kumulacja stanowisk może nastąpić w ramach jednego etatu. Celem takiego rozwiązania jest na ogół ...
Umowa zlecenia a szkolenia BHP
Czy pracownicy zatrudniani na podstawie umowy zlecenia muszą przejść szkolenia bhp? Kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy osób zatrudnianych na podstawie umów cywilnoprawnych reguluje art. 304 § 1 Kodeksu pracy.
Przeniesienie pracownika na inne stanowisko
Rozważmy następujący przypadek: pracownik choruje 182 dni. Lekarz wystawił mu zaświadczenie dopuszczające do pracy pod warunkiem zmiany stanowiska pracy. Jaki obowiązek ma zakład pracy w stosunku do takiego pracownika? Jak należy ...
Zmiana stanowiska pracy a konieczność zmiany umowy o pracę
Rozważmy następujący przypadek: zatrudniamy pracownika na umowę na czas nieokreślony na stanowisku administracyjnym. Zamierzamy zmienić pracownikowi stanowisko na pracownik ds. personalnych w celu zastępstwa osoby przebywającej na zwolnieniu ...
2022-04-23 08:39
2021-11-16 16:50