eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Zmiana stanowiska z kierownika na inspektora, co ze szkoleniem BHP?


2021-08-13 13:23 autor: agataanna188

3 045 odsłon

Zmiana stanowiska z kierownika na inspektora, co ze szkoleniem BHP?

Mam pytanie odnośnie szkolenia BHP.
Tak jak w tytule pytania, w firmie jest osoba, która pracowała na stanowisku kierownika wydziału, jednak  została przeniesiona na stanowisko inspektora. Ma ważne szkolenie okresowe dla kierowników. Czy w takim przypadku muszę od nowa zrobić tej osobie szkolenie BHP  instruktaż ogólny i stanowiskowy czy mogę uzupełnić punkt 4 podpunkt 2 instruktażu stanowiskowego?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2021-08-16 08:04 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Wystarczy zrobić tylko szkolenie stanowiskowe.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • kasienka_2016

    Dodano 2016-07-15 09:27 przez kasienka_2016

    Szkolenie BHP dla kierownika

    Pracownik ma aktualne szkolenie dla służby BHP, ale w firmie pełni rolę kierownika i na takim stanowisku jest zatrudniony. Czy wobec tego musi odbyć szkolenie dla osób kierujących pracownikami czy wystarczy to szkolenie, które już posiada?

  • olazębala90

    Dodano 2016-08-31 20:26 przez olazębala90

    Zmiana stanowiska pracy a badania lekarskie i BHP

    Czy pracownik zmieniający stanowisko (w tym samym zakładzie pracy) z drukarza na koorynatora (osoba kierująca pracownikami), musi zostać skierowana na ponowne badania lekarskie i odbyć ponowne szkolenie BHP?

  • kozielk

    Dodano 2017-08-28 08:03 przez kozielk

    Czy potrzebne jest szkolenie wstępne BHP po zmianie umowy?

    Witam,w zakładzie pracy pracownik otrzymał nową umowę. Do tej pory pracował na stanowisku pomoc administracyjna, w tym momencie będzie młodszym referentem. Pomiędzy umowami nie było przerwy. Czy pracownik musi przejść wstępne szkolenie BHP?

  • cezaryfedorowicz

    Dodano 2014-09-08 09:15 przez cezaryfedorowicz

    Uzupełnienie wykształcenia na zajmowanym stanowisku

    Szanowni Państwo!
    Kobieta - rocznik 1956 zajmująca stanowisko kierownika USC w Urzędzie Gminy była zobowiązana do uzupełnienia wykształcenia (wymagane wyższe prawnicze lub administracyjne). Do chwili obecnej nie uzupełniła wymaganego na tym stanowisku wykształcenia.
    Czy wyżej wymieniona jest już w t...

  • Renfild

    Dodano 2014-07-18 18:34 przez Renfild

    Szkolenia BHP pracowników

    Witam,
    ostatnio pracodawca zaproponował mi żebym przejął obowiązki służby BHP. Pracuję na innym stanowisku, dwa lata temu ukończyłem studia podyplomowe BHP, czyli wymogi spełniam.
    Mam pytanie: czy mogę robić szkolenia? Wydaje mi się, że mogę robić tylko wstępne (ogólne) i stanowiskowe. Szkoleń okres...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Praca na dwóch stanowiskach a obowiązki bhp

    Praca na dwóch stanowiskach a obowiązki bhp

    Coraz częściej spotyka się praktykę powierzania jednemu pracownikowi pracy na dwóch (lub nawet więcej) stanowiskach jednocześnie. Taka kumulacja stanowisk może nastąpić w ramach jednego etatu. Celem takiego rozwiązania jest na ogół ...

  • Umowa zlecenia a szkolenia BHP

    Umowa zlecenia a szkolenia BHP

    Czy pracownicy zatrudniani na podstawie umowy zlecenia muszą przejść szkolenia bhp? Kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy osób zatrudnianych na podstawie umów cywilnoprawnych reguluje art. 304 § 1 Kodeksu pracy.

  • Przeniesienie pracownika na inne stanowisko

    Przeniesienie pracownika na inne stanowisko

    Rozważmy następujący przypadek: pracownik choruje 182 dni. Lekarz wystawił mu zaświadczenie dopuszczające do pracy pod warunkiem zmiany stanowiska pracy. Jaki obowiązek ma zakład pracy w stosunku do takiego pracownika? Jak należy ...

  • Zmiana stanowiska pracy a konieczność zmiany umowy o pracę

    Zmiana stanowiska pracy a konieczność zmiany umowy o pracę

    Rozważmy następujący przypadek: zatrudniamy pracownika na umowę na czas nieokreślony na stanowisku administracyjnym. Zamierzamy zmienić pracownikowi stanowisko na pracownik ds. personalnych w celu zastępstwa osoby przebywającej na zwolnieniu ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania