eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Czy można poprawić protokół powypadkowy, po zatwierdzeniu, z powodu błędu pracownika bhp?


2021-04-15 07:30 autor: Netka

1 677 odsłon

Czy można poprawić protokół powypadkowy, po zatwierdzeniu, z powodu błędu pracownika bhp?

Witam. Miałam wypadek w pracy, bhp sporządził protokół, został zatwierdzony. Ja nie pamiętałam dokładnie godz. wypadku, bhp miał wszystkie dokumenty w tym kartę informacyjną z pogotowia. Jednak popełnił błąd i wyszło że pierw byłam na pogotowiu, gdzie udzielono mi pierwszej pomocy, a później zdarzył się wypadek w pracy. Zgłosiłam mu to na drugi dzień, jednak nie poprawił.

Czy można to jakoś poprawić te godz. by była zgodność protokołu z kartą informacyjną? Chcę złożyć papiery do zusu i nie chciałabym by zostały przez ten błąd odrzucone. Można coś z tym zrobić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2021-04-17 20:19 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Do protolołu mozna wnieść odrębne zdanie.
  Jeżeli protokół został zatwierdzony i wysłany do ZUS, to po ptakach. Jezeli nie został wysłany, to wszystko mozna jeszcze skorygować. Zawsze może wnieść Pani sprawe do sądu pracy, celem sprostowania, zadość uczynienia, itp.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • saike

  Dodano 2017-08-31 11:42 przez saike

  Wypadek w drodze do pracy. Jakie formalności, dokumenty są niezbędne?

  Dzień dobryuległam wypadkowi w drodze do pracy, skręciłam kostkę. Dojechałam do pracy sądząc, że to nic poważnego. W ciągu godziny noga zaczęła puchnąć, dlatego koleżanka zawiozła mnie na SOR, za wiedzą przełożonego o sytuacji, wypadku. Proszę o informację jakie formalności muszę spełnić odnośnie zg...

 • filoja

  Dodano 2016-05-09 16:05 przez filoja

  Jak wygląda wynagrodzenie na L4 i kiedy trzeba dostarczyć protokół powypadkowy do ZUS?

  Witam,
  pracuję od 04.01.2016 r., umowę mam do 30.06.2017 r. Umowa jest na cały etat. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim, ponieważ uległam wypadkowi w pracy. Skręciłam staw kolanowi i zwichnęłam rzepkę.
  Dodam, że w tym samym dniu byłam na pogotowiu. Później kolejni lekarze -  rodzinny, ortopeda....

 • Fortuniarz

  Dodano 2014-09-10 00:48 przez Fortuniarz

  Wypadek przy pracy czy w drodze do pracy?

  Witam,
  jestem Doradcą Klienta Business Cars w salonie samochodów Premium. Do moich obowiązków należy m.in. odbywanie jazd testowych samochodami testowymi z klientami. Feralnego dnia o godzinie 8 umówiłem się z klientem na odbycie jazdy testowej, co zostało potwierdzone pisemnie przez klienta protoko...

 • Abik

  Dodano 2021-06-11 18:25 przez Abik

  Wypadek przy pracy a zaświadczenie o urazie

  Witam. Czy mam obowiązek dostarczyć pracodawcy zaświadczenie od lekarza o urazie, którego doznałam podczas wypadku w pracy, jeśli nie chcę występować o odszkodowanie? Czy bez niego można zakończyć postępowanie powypadkowe?

 • 04Anka09

  Dodano 2021-01-01 11:28 przez 04Anka09

  Świadczenie rehabilitacyjne

  Dzień dobry, W sierpniu straciłam w pracy przytomność i uderzyłam głową o biurko. (W szpitalu okazało się, że mam padaczkę i częstoskurcz komorowy serca)
  Protokołu z wypadku nie podpisałam, gdyż pan od bhp miał się ze mną skontaktować, lecz tego nie zrobił. Więc nie wiem, czy zostało to uznane za wy...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania