eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościZakup / Sprzedaż › Czy mogę przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży mieszkania komunalnego na kredyt hipoteczny?


2014-04-14 16:48 autor: haazel

3 096 odsłon

Czy mogę przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży mieszkania komunalnego na kredyt hipoteczny?

Witam,

w kwietniu 2014 roku babcia wykupiła mieszkanie komunalne z bonifikatą. Przekazała mi je jako darowizna. Wiem, że obejmuje mnie obowiązek w przypadku sprzedaży przed upłynięciem 5 lat na przeznaczenie na nową nieruchomość lub cele mieszkaniowe.

Moje pytanie brzmi: czy mogę całość pieniędzy przeznaczyć na wpłatę własną do kredytu na nowe mieszkanie lub część na wpłatę, a część na wykończenie mieszkania?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Poradnik PIT-39: Rozliczamy dochód ze sprzedaży mieszkania

    Poradnik PIT-39: Rozliczamy dochód ze sprzedaży mieszkania

    Pan Marcin w lipcu 2018 roku kupił mieszkanie za 200.000 zł na kredyt. Następnie sprzedał je w lutym 2021 r. za 250.000 zł. Z uzyskanych ze sprzedaży pieniędzy spłacił kredyt mieszkaniowy w wysokości 80.000 zł a pozostałą kwotę ...

  • Wniesienie mieszkania do majątku wspólnego nie jest nabyciem dla PIT

    Wniesienie mieszkania do majątku wspólnego nie jest nabyciem dla PIT

    Włączenie do majątku małżonków w drodze rozszerzenia wspólności majątkowej małżeńskiej nieruchomości stanowiącej majątek odrębny jednego małżonka, nie jest nabyciem w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o PIT. Jako datę nabycia ...

  • Rozliczenie PIT-39 ze sprzedaży mieszkania w 2019 r.

    Rozliczenie PIT-39 ze sprzedaży mieszkania w 2019 r.

    Sprzedaż mieszkania, domu bądź innej nieruchomości przed pięcioma laty od ich nabycia, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Podatek od sprzedaży rozlicza się na formularzu PIT-39, który należy złożyć do 30 kwietnia roku ...

  • Sprzedaż prawa do mieszkania w podatku dochodowym

    Sprzedaż prawa do mieszkania w podatku dochodowym

    Przy przeniesieniu na rzecz osób trzecich praw i obowiązków wynikających z przedwstępnej umowy sprzedaży zawartej z deweloperem, uzyskany z tego tytułu przychód należy zaliczyć do przychodów ze zbycia praw majątkowych – uznał Dyrektor ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakup / Sprzedaż

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania