eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wynagrodzenie na okresie próbnym


2019-10-02 14:08 autor: zumba

4 563 odsłon

Wynagrodzenie na okresie próbnym

Witam serdecznie,

mam pytanie, odnośnie równouprawnienia w wynagrodzeniu, więc od sierpnia  zacząłem pracę w dużej firmie transportowej. Przed podjęciem pracy zostałem poinformowany, że na okresie próbnym będę pobierać najniższą krajową, a później dostane takie wynagrodzenie jak wszyscy. Że w tej firmie tak jest od lat. Okazało się, że muszą jeszcze kogoś zatrudnić.

I nowy pracownik dostał umowę od października. Taką samą jak starsi pracownicy, bo podobno we wrześniu zmieniło się prawo i wszyscy muszą mieć takie samo wynagrodzenie.

Moje pytanie: czuję się pokrzywdzony - czy od września nie powinienem dostać aneksu do umowy wyrównującego wynagrodzenie do wszystkich? Usłyszałem, że to mnie nie obowiązuje. Co mogę zrobić?

Proszę o poradę.
Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2019-10-02 14:35 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie pradą jest , że wszycy musza mieć takie samo wynagrodzenie. Z niczego to nie wynika. Skoro podpisał Pan umowe na okres próbny z wynagrodzeniem najnizszej krajowej, to umowa jest obowiązująca. W przypadku, gdy podpisze Pan nową umowe na czas okreslony lub nieokreslony, to zgodnie z tym co mówił pracodaca wynagrodzenie ulegnie zmianie. Dyskryminacja w pracy- po noweli ustawy- może obejmować wysokośc wynagrodzenia, ale  to pracodawca ustala zakres obowiązków i wysokosc wynagrodzenia w firmie. Czasami może się nam wydawać, ze robimy to samo, ale w rzeczywistości zakres obowiązków i odpowiedzialnoośc moze być różna. To wszystko warto uzgodnić z pracodawcą i z nim ustalać szczegóły.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2017-10-23 17:35 przez konto usunięte

  Podwyżka wynagrodzenia nie dla wszystkich. Czy mogę wpłynąć na pracodawcę?

  Mam pytanie dotyczące podwyżki wynagrodzenia w trakcie zwolnienia lekarskiego w ciąży. W czasie mojego pobytu na zwolnieniu z powodu ciąży w 2016 roku pracodawca przyznawał podwyżki wszystkim pracownikom niestety mnie ominął - tłumacząc, że akurat wtedy nie było mnie w pracy. Czy mogę ubiegać się o...

 • liwunia17

  Dodano 2014-01-08 19:33 przez liwunia17

  L4, ciąża a podwyżka dla wszystkich oprócz mnie. Czy tak można?

  Witam,
  krótko przedstawię sytuację w moim zakładzie pracy. Otóż od 3 grudnia 2013 roku jestem na zwolnieniu L4 z tytułu ciąży. 27 grudnia zapadła decyzja, że wszyscy pracownicy dostają podwyżkę i otrzymali aneksy do umów (każdy pracownik na moim dziale), z małym wyjątkiem dotyczącym mnie.
  Proszę mi ...

 • dorotanik

  Dodano 2014-02-24 11:24 przez dorotanik

  Dodatkowe obowiązki, a brak podwyżki

  Witam,
  jestem pracownikiem służby cywilnej i w ostatnim czasie zmieniono mi opis stanowiska w którym dopisano nowe obowiązki: prowadzenie kontroli w jednostkach samorządu terytorialnego w dwóch dziedzinach w tym też zwiększona odpowiedzialność. Zmiana wiąże się z delegacjami (kilka w roku) oraz dłuż...

 • anaibib

  Dodano 2014-02-12 12:22 przez anaibib

  Czy mam prawo domagać się takiego samego wynagrodzenia za pracę?

  Czy mam prawo domagać się takiego samego wynagrodzenia za pracę, jak osoby, które pracują w tym samym dziale? Mamy te same obowiązki, a właściwie ja wykonuję dużo więcej obowiązków niż inni, dokształcam się, mam wyższe kwalifikacje a przede wszystkim wiedzę i umiejętności, z których chętnie korzysta...

 • iwon661

  Dodano 2014-01-12 12:41 przez iwon661

  Czy mam prawo zarabiać tyle co osoba na tym samym stanowisku?

  Pracuję w urzędzie, od 5 lat w tej samej komórce. Ostatnio dowiedziałam się, że wykonując dokładnie te same obowiązki co pozostali pracownicy na tych samych stanowiskach otrzymuję niższe wynagrodzenie.
  Czy w takiej sytuacji mogę domagać się od pracodawcy wyrównania zarobków do tego samego poziomu? Z...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania