eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wypowiedzenie z powodu niezdolności do pracy na zajmowanym stanowisku. Czy należy się odprawa?


2015-06-01 00:13 autor: teresa53

1 669 odsłon

Wypowiedzenie z powodu niezdolności do pracy na zajmowanym stanowisku. Czy należy się odprawa?

Witam,

znajoma wróciła z dłuższego zwolnienia lekarskiego. W "medycynie pracy" otrzymała zdolność, ale z ograniczeniem w pracy, a potem doniosła jeszcze zaświadczenie od lekarza specjalisty o przeciwwskazaniu w wykonywaniu niektórych czynności ruchowych.

I to zaświadczenie zaskutkowało "brakiem zdolności do pracy na zajmowanym stanowisku" i cofnięciem tej wcześniejszej zdolności z ograniczeniem w pracy.
Wówczas zakład pracy dał jej wypowiedzenie (wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia).

Czy w związku z tym wypowiedzeniem, należeć się będzie odprawa?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-06-02 20:46 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli pracodawca zatrudnia co najmniej dwudziestu pracowników, to odprawę wypłacić powinien, gdy umowa o pracę zostaje rozwiązana z przyczyn niedotyczących pracownika.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2014-06-06 21:39 przez konto usunięte

  Czy dostanę odprawę i premię?

  Witam,
  mój mąż miał 2.05.2014 r wypadek w pracy w wyniku, którego rozciął sobie rękę dość poważnie, bo musieliśmy jechać na szycie. Dostał zwolnienie do dnia 13.05.2014 r., gdy poszedł następnego dnia do pracy dostał wypowiedzenie. Czy tak wolno pracodawcy?
  Ręka nadal go bolała, więc poszedł znów do...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-09-30 13:25 przez konto usunięte

  Czy należy mi się odprawa po wypowiedzeniu umowy o pracę?

  Czy odprawa mi się należy a jeśli tak, to w jakiej wysokości? Po powrocie do pracy ze zwolnienia lekarskiego tj. po 182 dniach, stawiłem się u pracodawcy, dostałem skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy. Ze względu na moje dolegliwości kręgosłupa lekarz nie pozwolił na pracę w charakterze ...

 • Nagasia

  Dodano 2016-01-11 18:53 przez Nagasia

  Rozwiązanie umowy za niezdolność do pracy

  Witam,obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, który kończy mi się 6 marca 2016 roku.Będac na urlopie miałam dwie operacje kregosłua i czekam na trzecią i lekarz medycyny wystawi mi niezdolność do pracy - co wiąże się z tym, że zostanie wypowiedzona mi umowa mimo, iż umowa jest na stałe.Czy firma ...

 • miś

  Dodano 2015-08-17 21:51 przez miś

  Wypowiedzenie z przyczyn leżących po stronie pracodawcy a prawo do odprawy

  Witam,mam pytanie odnośnie swojego wypowiedzenia z pracy. W wypowiedzeniu napisano: "przyczyną rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem jest reorganizacja polegająca na zmniejszeniu stanu zatrudnienia w grupie zawodowej dietetyków". Z tego co wiem pracodawca nie przekroczył 30 zwolnionych pracown...

 • Ania410

  Dodano 2017-03-01 07:24 przez Ania410

  Wypowiedzenie z pracy, bo nie przeszłam badań wstępnych. Czy tak można?

  Wczoraj robiłam badania wstępne i ich nie przeszłam. Czy pracodawca mógł mi wręczyć wypowiedzenie?Pracowałam w zakładzie, byłam zatrudniona od 2011 roku i dostałam miesięczne wypowiedzenie. Czy należała mi się też odprawa?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania