eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Jak obliczyć wysokość świadczenia na zwolnieniu w ciąży?


2015-05-30 15:08 autor: magdalenka25

2 087 odsłon

Jak obliczyć wysokość świadczenia na zwolnieniu w ciąży?

Witam, 

mam kłopot z obliczeniem wysokości świadczenia, jakie będę otrzymywać będąc na zwolnieniu w ciąży. Od grudnia 2014 byłam zatrudniona w 2 spółkach - w spółce X na umowę o pracę z najniższym wynagrodzeniem i w spółce Y na umowę zlecenie, gdzie moje wynagrodzenie było naliczane na podstawie moich wyników tzn. prowizja od sprzedaży i była ona różna we wszystkich miesiącach.

Od 12.05.2015 mam umowę o pracę w spółce Y i na umowie mam kwotę 6000 zł
brutto. Jestem w 13. tygodniu ciąży i okazało się, że odkleja mi się łożysko i będę musiała udać się na zwolnienie. Za maj dostałam wypłatę proporcjonalna do przepracowanego okresu.

Chciałabym dowiedzieć się jaka kwota byłaby podstawa wyliczenia mojego świadczenia na zwolnieniu, czy kwota z umowy czy kwota rzeczywiście wypłacona za przepracowany okres?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-06-03 06:08 autor odpowiedzi: Jowita

  Podstawa do zasiłku jwest liczona jako srednia z 12 miesięcy lub miesięcy przepracowanych u danego pracodawcy, poprzedzających miesiąc powstania niezdolności do pracy.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-06-06 19:18 autor odpowiedzi: magdalenka25

  A ja właśnie pracuję krócej niż miesiąc bo od 12.05 a od 31.05 jestem na zwolnieniu,  czy zatem będą brać jako podstawę do wyliczenia chorobowego całą kwotę z umowy czyli 6000 brutto czy np.3000?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dastka

  Dodano 2016-09-18 22:35 przez Dastka

  Druga praca a ciąża

  Od dwóch lat pracuję w dwóch firmach powiązanych ze sobą:1. Umowa o pracę na czas nieokreślony.2. Umowa zlecenie z odprowadzanymi składkami zdrowotnymi.Obie firmy mają tych samych pracowników i dział księgowości. Obecnie prowadzę rozmowy z trzecią firmą - umowa na czas nieokreślony. Jeżeli rozpocznę...

 • Izs

  Dodano 2016-01-07 12:02 przez Izs

  Umowa o pracę i zlecenie. Jak nalicza się zasiłek chorobowy w czasie ciąży?

  Witam, pracuję w jednej firmie, w której mam dwie umowy o pracę i zlecenie. Czy te dwie umowy będą brane pod uwagę jak pójdę na L4 z powodu ciąży. Dziękuję za odpowiedź.

 • SuperMama

  Dodano 2015-04-24 18:45 przez SuperMama

  Ciąża. Czy należą mi się wszystkie świadczenia, jak je wyliczyć?

  Witam serdecznie,od września do połowy marca byłam na stażu w swojej firmie, a potem otrzymałam umowę o pracę. Obecnie jestem w 5 miesiącu ciąży i ze względu na charakter pracy chcę przejść na zwolnienie lekarskie.Czy okres pracy na umowę o pracę jest wystarczający, żeby należał mi się zasiłek macie...

 • Basiula

  Dodano 2015-01-30 14:16 przez Basiula

  L4 w ciąży. Ile wyniesie?

  Witam,do końca sierpnia 2014 pracowałem na umowę o pracę (2 lata). Później od września do 4 stycznia pracowałam na umowę zlecenie. Dowiedziałam się, że zaszłam w ciążę i od 5 stycznia pracodawca dał mi umowę o pracę na czas 3 miesięcy. Źle się czuję i być może za tydzień pójdę na zwolnienie lekarski...

 • Gosica84

  Dodano 2015-01-13 15:01 przez Gosica84

  Kolejna ciąża po macierzyńskim na urlopie wypoczynkowym

  Witam,
  w listopadzie skończył mi się urlop rodzicielski, wykorzystuję teraz urlop wypoczynkowy. Moje wynagrodzenie składa się z podstawy i prowizji, do zwolnienia w czasie ciąży i urlopu rodzicielskiego liczyła się średnia z 6 miesięcy.
  Czy jeśli po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego pójdę ponownie...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania