eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Zwolnienie z art. 53 KP a świadczenie przedemerytalne


2015-05-06 17:44 autor: jp1301

4 898 odsłon

Zwolnienie z art. 53 KP a świadczenie przedemerytalne

Przebywałem na zwolnieniu lekarskim, a następnie świadczeniu rehabilitacyjnym łącznie 270 dni po czym zostałem zwolniony z dniem 30 czerwca z artykułu 53 KP. W lipcu pracodawca zlikwidował działalność. Starałem się o świadczenie przedemerytalne, spełniam wszystkie warunki prócz rozwiązania stosunku pracy z przyczyn ekonomicznych, ZUS odmówił przyznania świadczenia.

Jak potraktować odczekanie pracodawcy na zwolnienie zgodnie z KP i likwidację działalności aby uniknąć zwolnienia z przyczyn ekonomicznych? Po zwolnieniu tzn. 30 czerwca na świadczeniu rehabilitacyjnym przebywałem jeszcze do 30 sierpnia.

Nie można więc traktować mojej nieobecności w pracy jak nieusprawiedliwionej a w końcu zwolnienie nastąpiło ze strony pracodawcy.

Pytanie zaktualizowano 2015-05-17 23:09

czy  mozna liczyc na odpowiedz na zadane pytanie, czy eksperci  odpowiadaja wybiórczo?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-05-18 07:35 autor odpowiedzi: Renata Naworol CS i-BHP

    ZUS postąpił zgodnie z przepisami. Rozwiązanie stosunku pracy musi nastapic z przyczyn ekonomicznych lub likwidacji stanowiska. Pracodawca równiez mógł zastosować art. 53 i ZUS nie będzie badał stanu prawnego pracodawcy w okresie po rozwiązaniu z Panem umowy. To może zrobić tylko Sąd.

    Renata Naworol rozwiązuje problemy pracodawców, doradztwo i szkolenia BHP outsourcing kadrowo - płacowy legalizacja pracy cudzoziemców i-bhp.com.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania