eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Zasiłek opiekuńczy, zdrowe dzieci, poród, szpital


2015-05-04 19:55 autor: EdytaMc

1 501 odsłon

Zasiłek opiekuńczy, zdrowe dzieci, poród, szpital

Czy zasiłek opiekuńczy należy się ojcu jeśli matka po porodzie będąc na macierzyńskim jest osobą stale sprawującą opiekę nad dzieckiem nowo-narodzonym oraz starszym 2-letnim, ale ginekolog stwierdza, że ma kłopoty ze zdrowiem po porodzie i nie może zajmować się dziećmi przez miesiąc do czasu powrotu do formy?

Wtedy wypisuje na zwykłym druku dane matki? Okres i powód niedyspozycji oraz na jakie dzieci przysługuje? Czy wtedy ojciec zajmuje się dziećmi przez miesiąc i ma zasiłek opiekuńczy?

Nie chodzi o wystawienie zwolnień na matkę tylko, czy ojciec ma prawo wtedy zająć się dziećmi i dostać zasiłek do 60 dni w roku?

Co w sytuacji jeśli matka naprawdę nie jest w stanie zająć się dziećmi? Ojciec ma wtedy wziąć urlop wypoczynkowy, znaleźć nianię?

Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko na pewno przysługuje jeśli matka idzie rodzić na czas pobytu w szpitalu, ale co potem jeśli zdrowie jej nie pozwala opiekę? Kiedy więć przysługuje zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • EdytaMc

  Dodano 2015-05-04 13:14 przez EdytaMc

  Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko

  Czy zasiłek opiekuńczy należy się ojcu jeśli matka po porodzie będąc na macierzyńskim jest osobą stale sprawującą opiekę nad dzieckiem nowo-narodzonym oraz starszym 2-letnim, ale ginekolog stwierdza, że ma kłopoty ze zdrowiem po porodzie i nie może zajmować się dziećmi przez miesiąc do czasu powrotu...

 • EdytaMc

  Dodano 2015-04-30 18:29 przez EdytaMc

  Zasiłek opiekuńczy na chore dziecko

  Witam,
  czy ojcu dziecka przysługuje zasiłek opiekuńczy, jeśli dziecko było chore przez 3 tygodnie?
  Do oświadczenia do celów wypłaty zasiłku opiekuńczego należy dołączyć tylko druk zwolnienia od pediatry? Matka w tym czasie przebywała na zwolnieniu, więc dzieckiem zająć się nie mogła.

 • monika124

  Dodano 2019-02-20 08:51 przez monika124

  Zasiłek opiekuńczy na dziecko poniżej 2 lat

  Dzień dobry,bardzo proszę o informację, czy należy się zasiłek opiekuńczy dla pracującego ojca, w przypadku chorego dziecka czteromiesięcznego, w sytuacji gdy mama jest w domu na urlopie macierzyńskim.Dziękuję

 • bialy mis

  Dodano 2014-10-02 16:48 przez bialy mis

  Co się zmieni z zasiłkami opiekuńczymi w 2015 roku?

  Jakie zmiany w przyznawaniu zasiłku opiekuńczego szykują się na 2015 rok? Czy nadal będą obowiązywały kryteria finansowe? Jakie?

 • szalewska36

  Dodano 2015-07-18 20:05 przez szalewska36

  Wymiar urlopu opiekuńczego na żonę po porodzie

  Witam, Ile wynosi urlop opiekuńczy na żonę po porodzie NATURALNYM, a ile po CESARSKIM CIĘCIU?Słyszałam, że ilość dni się różni.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania