eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Zasiłek chorobowy po wychowawczym. Z jakich miesięcy liczy się średnia?


2014-01-14 16:28 autor: gosian1987

2 375 odsłon

Zasiłek chorobowy po wychowawczym. Z jakich miesięcy liczy się średnia?

Witam,

chciałam zapytać z jakich miesięcy zostanie mi wyliczony zasiłek chorobowy.

Moja sytuacja:

Od 18 marca 2013 roku do 17 stycznia 2014  jestem na urlopie wychowawczym. Od 20 stycznia do 5 lutego będę na urlopie wypoczynkowym, od 6 lutego planuje iść na zwolnienie lekarskie. W kadrach powiedzieli mi, że zasiłek będzie z średniej z ostatnich 12 miesięcy, bo nie byłam całe 12 miesięcy na wychowawczym tylko od połowy marca do połowy stycznia.

Chciałam zapytać z jakich konkretnie miesięcy będzie ta średnia wyliczona? Z lutego i połowy marca czy stycznia, lutego, marca?

Pytanie zaktualizowano 2014-01-14 19:50

i jeszcze jedno, jak przypuśmy bede miała wyliczone tylko z 2  miesiecy czyli styczen i luty a w styczniu 2013 r .  miałam dodatkowe wynagrodzenie trzynastkę,to ona sie normalnie wlicza , i pensja za styczen , za luty i cała trzynastka zostanie podzielona na 2 miesiące?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-09-11 09:51 autor odpowiedzi: Jowita

    Podstawa do średniej  będzie brana sprzed urlopu wychowawczego. Nie podaje pani daty zatrudnienia i nie wiadomo co się działo z Panią przed urlopem wychowawczym?

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania