eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Jak jest wypłacane świadczenie chorobowe z ZUS przy umowie zlecenia?


2014-01-20 23:58 autor: ola91

4 067 odsłon

Jak jest wypłacane świadczenie chorobowe z ZUS przy umowie zlecenia?

Witam,

pracuję na umowę zlecenia. Do grudnia miałam umowę, ale w połowie grudnia 2013 r. poszłam na zwolnienie i szefowa przedłużyła mi umowę z czego się bardzo cieszę. Nie rozumiem dlaczego świadczenia z ZUS-u są tak nie równo wypłacane, bo z tego co słyszałam, to na zwolnieniu powinnam mieć wypłacane 100% wynagrodzenia.

Moje pytanie: dlaczego raz jest to około 700 zł, a pierwszy raz dostałam około 560 zł. Czy jest to jakoś wyrównane i jak to obliczać?

Pytanie zaktualizowano 2014-01-20 23:58

prosze jak najszybciej o wiadomosc

 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-21 07:12 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe DEKLAR Gliwice

  Zasiłek chorobowy przysługuje zleceniobiorcy w wysokości 80% podstawy wymiaru, a za okres pobytu w szpitalu w wysokości 70% podstawy.

  Zasiłek przysługuje w wysokości 100% podstawy wymiaru (również za okres pobytu ubezpieczonego w szpitalu), gdy niezdolność do pracy:
  • przypada w okresie ciąży 
  • powstała wskutek wypadku w drodze do pracy lub z pracy
  • powstała wskutek poddania się niezbędnym badaniom lekarskim przewidzianym dla kandydatów na dawców komórek, tkanek i narządów lub poddania się zabiegowi pobrania komórek, tkanek i narządów

  Zasiłek w wysokości 100% podstawy wymiaru przysługuje z ubezpieczenia wypadkowego.
  A co do różnych wysokości wypłaconych świadczeń, to proszę sprawdzić za jaki okres jest wypłacone świadczenie  700zł pewnie pod uwagę wzięty był dłuższy okres.

   

  www.deklar.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania