eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Umowa o pracę i umowa zlecenie u innego pracodawcy a zasiłek chorobowy i macierzyński


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2013-11-30 14:38 autor: aganula1

5 037 odsłon

Umowa o pracę i umowa zlecenie u innego pracodawcy a zasiłek chorobowy i macierzyński

Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony oraz na umowę zlecenie u innego pracodawcy (bez odprowadzania dobrowolnej składki chorobowej). Na umowie zleceniu zarabiam 2 x więcej niż na umowie o pracę. Planuję ciążę i chciałabym otrzymać zasiłek macierzyński lub ewentualnie w razie konieczności zasiłek chorobowy z obu umów. Czy jest to możliwe?

Czy wystarczy że zacznę odkładać składki chorobowe od umowy zlecenia? Ile miesięcy przed planowaną ciążą powinnam to zrobić? Czy muszę zawrzeć nową umowę zlecenie i od razu zadeklarować chęć odprowadzania tej składki? Czy mogę odprowadzać tylką tą jedną składkę czy też muszę wszystkie pozostałe?

Dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-11-30 19:32 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Jeżeli będzie Pani opłacała dobrowolną skłądkę chorobową z umowy zlecenia, to z tego tytułu też będzie miała Pani rawo do zasiłku macierzyńskiego. Im wyższa jest składka tym zasiłek większy.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 1 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania