eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Ciąża a praca. Czy dostanę zasiłek?


2014-01-13 12:02 autor: kunka_1993

2 314 odsłon

Ciąża a praca. Czy dostanę zasiłek?

Witam,

od jakiegoś czasu pracuję w zakładzie produkcyjnym, jednak dostaję umowy tylko tygodniowe, ponieważ nie zawsze jest potrzebna duża ilość pracowników. Planuję zajście w ciążę i w związku z tym mam pytanie: czy okres pracy oparty na umowach tygodniowych zostanie mi podliczony i czy przysługiwać mi będzie zasiłek chorobowy w ciąży?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-01-13 12:16 autor odpowiedzi: ed21

    A jest to umowa o prace?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-01-13 12:38 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    To zależy od rodzaju podpisywanych umów oraz składek za nie odprowadzanych.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-01-13 14:36 autor odpowiedzi: kunka_1993

    To jest umowa o prace, tylko na czas okreslony. Od wynagrodzenia sa pobierane mi wszystkie skladki

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-01-13 15:53 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Trochę to dziwne, gdyż przy umowach o pracę na czas określony pracodawca naraża się na problemy w  wyniku nie stosowania art. 25 KP, jeżeli te umowy są zawierane na 1 tydzień a okres przerwy między nimi nie przekracza 1 miesiąca. Taka trzecia umowa powinna być zawarta na stałe. Prawo nie określa na jaki czas może byc zawarta umowa na czas okreslony. Może to być tydzień lub rok. Generalnie, jeżeli zachoruje Pani w trakcie nawiązanego stosunku pracy, to będzie miała prawo do zasiłu. Przy umowie o pracę składka chorobowa powinna być odprowadzana obowiązkowo.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania