eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Ciąża. Czy lepsza będzie umowa na czas określony czy nieokreślony?


2016-07-22 23:15 autor: kasiulka139

1 836 odsłon

Ciąża. Czy lepsza będzie umowa na czas określony czy nieokreślony?

Jestem w drugim miesiącu ciąży, mam szansę podjąć zatrudnienie, jednak szef chce mi dać umowę na czas określony tj. jednego roku.

Czy w takim wypadku moja sytuacja finansowa (zasiłek itp.), będzie gorsza niż gdybym dostała umowę na czas dłuższy niż rok albo na czas nieokreślony? Szef jest spoko człowiekiem, może udałoby mi się go jednak przekonać do czasu nieokreślonego, jeśli przez to skorzystałabym więcej finansowo?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-07-22 23:43 autor odpowiedzi: Magdalena Sztuk - doradca podatkowy

  Z punktu widzenia wysokości zasiłku macierzyńskiego nie ma różnicy czy będzie miała Pani umowę na czas określony czy nieokreślony.

  Jeśli dostanie Pani umowę na czas określony - to rozwiąże się ona w trakcie urlopu macierzyńskiego. Zasiłek macierzyński będzie w takim przypadku wypłacał Pani ZUS.

  W przypadku umowy na czas określony po wykorzystaniu okresu urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego nie będzie mogła Pani skorzystać z urlopu wychowawczego, gdyż przysługuje on tylko zatrudnionym pracownikom.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zasiłek macierzyński zwolniony z PIT

  Zasiłek macierzyński zwolniony z PIT

  Obecne zmiany w ramach Polskiego Ładu obejmują także zasiłki macierzyńskie dla mężczyzn (za okres urlopu ojcowskiego) i kobiet. Z dniem 1 lipca są one zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych do kwoty 85 tys. 528 złotych w skali ...

 • Zasiłek macierzyński 2014 - nowe zasady dla wszystkich

  Zasiłek macierzyński 2014 - nowe zasady dla wszystkich

  W przyszłym roku wszystkie zasiłki macierzyńskie będą już naliczane według nowych zasad. Już przy jednym dziecku można będzie pobierać świadczenie nawet przez okres 12 miesięcy.

 • Urlop macierzyński 2014

  Urlop macierzyński 2014

  Urlop macierzyński w ostatnich latach przeszedł dużą transformację, dotyczącą nie tylko długości, ale przede wszystkim możliwości dzielenia go z ojcem dziecka. Staje się zatem w coraz większym stopniu urlopem rodzicielskim. Obecnie ...

 • Urlop macierzyński i rodzicielski 2014

  Urlop macierzyński i rodzicielski 2014

  W czerwcu 2013 roku weszły w życie zmiany dotyczące urlopu macierzyńskiego czy szerzej - rodzicielskiego. W 2014 roku wszyscy młodzi rodzice będą korzystać z urlopu na nowych zasadach.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania