eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Wzór wypowiedzenia umowy o pracę


2016-04-12 10:00 autor: Artemis

2 919 odsłon

Wzór wypowiedzenia umowy o pracę

Witam,

jakie informacje powinny znaleźć się w wypowiedzeniu umowy o pracę na czas
nieokreślony za porozumieniem stron?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-04-12 11:00 autor odpowiedzi: Adam Sroga - Radca prawny

  Jeśli wypowiedzenie daje pracodawca, to powinno znaleźć się w nim oświadczenie o rozwiązaniu umowy za wypowiedzeniem, wskazanie przyczyny wypowiedzenie i pouczcenie o przysługującym pracownikowi odwołaniu do sądu pracy.

  Jeśli wypowiedzenie daje pracownik, wystarczy samo oświadczenie o rozwiązaniu umowy za wypowiedzeniem. W obu przypadkach wymagana jest forma pisemna.

  Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to inny sposób zakończenia stosunku pracy - wymaga zgody obu stron. Nie ma przeszkód jednak, żeby w piśmie zawierającym wypowiedzenie oświadczyć o chęci rozwiązania umowy za porozumieniem stron, a w braku akceptacji drugiej strony - na ogólnych zasadach, tj. za wypowiedzeniem.

  adam-sroga@wp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Sernik

  Dodano 2015-12-11 12:22 przez Sernik

  Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

  Witam,chciałbym się dowiedzieć, co muszę wpisać za artykuł z kodeksu pracy, jeśli rozwiązuje umowę o pracę na czas nieokreślony bez wypowiedzenia z powodu zmiany miejsca pracy?

 • ania123

  Dodano 2015-07-28 18:54 przez ania123

  Rozwiązanie umowy o pracę na urlopie wychowawczym

  Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do końca września 2015. Chciałabym wcześniej rozwiązać umowę o pracę, ponieważ chcę podjąć pracę w innej firmie. Jak wyglądają formalności, okres wypowiedzenia?

 • s21milena

  Dodano 2015-07-13 15:56 przez s21milena

  Jak napisać wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony?

  Witam,od kilku lat jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony (pół etatu). Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim.Czy w czasie trwania zwolnienia lekarskiego mogę złożyć wypowiedzenie o pracę? Chciałabym też poprosić pracodawcę o krótszy okres wypowiedzenia.Czy w takim przypadku mus...

 • Koziczka1981

  Dodano 2016-10-17 10:01 przez Koziczka1981

  Okres wypowiedzenia przy umowie na czas nieokreślony

  Witam, do dnia 31.10.16 przebywam na urlopie wychowawczym mam umowę na czas nieokreślony (pracuję w tej firmie 6 lat) i chcę się zwolnić od obecnego pracodawcy.Jaki mnie obowiązuje okres wypowiedzenia? Czy mogę się zwolnić z dnia na dzień za porozumnieniem stron?Proszę o pomoc i pozdrawiam.

 • Beata75d

  Dodano 2015-09-17 20:46 przez Beata75d

  Wypowiedzenie za porozumieniem stron. Jak obliczyć należny urlop?

  Dzień dobry,mam pytanie w związku z wypowiedzeniem za porozumieniem stron. Pracownik zatrudniony na czas nieokreślony z urlopem 26-dni, przebywał na chorobowym od 15 stycznia do 8 sierpnia 2015 roku. Z dniem 29 lipca złożył wypowiedzenie za porozumieniem stron (które przyjęłam). Z ubiegłego roku mia...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania