eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Błąd przy spisaniu umowy o dzieło


2015-08-21 00:13 autor: Grzegorzzz

1 408 odsłon

Błąd przy spisaniu umowy o dzieło

Sprawa ma się następująco. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, jestem na ryczałcie. Param się rzemieślnictwem historycznym. W lipcu przedstawiałem swój warsztat w ramach większej imprezy dla pewnego domu kultury, obok dziesiątek innych wystawionych rzemieślników. Po prostu przez dwa dni każdy pracował i robił swoje, a ludzie przechodzili, patrzyli, dopytywali się itp.

Moje niedoczytanie i to, że pierwszy raz taką usługę wykonywałem spowodowały to, że wziąłem umowę o dzieło na firmę i wystawiłem rachunek. Niestety dopiero w tym tygodniu coś mnie tknęło i wziąłem książkę z półki i wyczytałem, że usługi edukacyjne, sportowe i rekreacyjne i kulturowe są wyłączone z ryczałtu.

W związku z tym powinienem wziąć zwykłą umowę o dzieło na siebie jakoś tako, a nie na firmę, a dom kultury powinien odprowadzić podatek, a ja otrzymać PIT-11 i rozliczyć się do końca kwietnia PIT-37, czy nie tak? Dzwoniłem do swojego urzędu skarbowego, ale nikt z działu nie odbiera, nie wiem chyba urlop.

Dzwoniłem do domu kultury czy nie da się tego odkręcić jakoś, ale było już pozamiatane i nie wiem czy nie chcieli mi pomóc, czy po prostu nie było jak.

Teraz pytanie co mogę zrobić, żeby to odkręcić i było dobrze? Wynagrodzenie dostałem teraz, chodzi głównie o odprowadzenie podatku od tej kwoty.

Proszę o rady, może ktoś już przeszedł podobna sytuację.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Grzegorz

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • drog-instal

  Dodano 2015-11-06 21:27 przez drog-instal

  Jaka powinna być umowa na wykonanie tatuażu?

  Jaka powinna być umowa na wykonanie tatuażu - czy cywilno-prawna, czy umowa o dzieło? Jeśli umowa o dzieło, to zamawiającym jest osoba tatuowana, wykonawcą tatuator i on wystawia rachunek do tej umowy - tak?Co powinna zawierać taka umowa oprócz oczywistych danych osobowych?

 • gramonka

  Dodano 2015-09-14 12:43 przez gramonka

  Umowa o dzieło - architektura krajobrazu

  Dzień dobry, mam zarejestrowaną jednoosobową firmę niezwiązaną z projektowaniem krajobrazu, jestem płatnikiem VAT. Cztery lata temu zostałam inżynierem-architektem krajobrazu i chcę projektować ogrody, nie rozszerzając zakresu działalności, gdyż zmieniłaby mi się forma opodatkowania - ryczałt. Opróc...

 • kamenic

  Dodano 2014-09-23 07:55 przez kamenic

  Rachunek dla osoby prywatnej

  Witam!
  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Jestem na ryczałcie ewidencjonowanym. Nie jestem VAT-owcem. Do tej pory świadczyłem tylko usługi i tylko firmom wystawiając im rachunek. Teraz chciałbym dodatkowo zająć się handlem. Chodzi o sprzedaż na allegro. Na allegro zazwyczaj każdy płaci s...

 • azja5

  Dodano 2014-06-20 15:35 przez azja5

  Zwrot podatku dla samotnej matki

   
  Witam,
  otrzymuję rentę po zmarłym mężu. Wychowuję dziecko niepełnoletnie. Prowadzę działalność jednoosobową (ryczałt ewidencjonowany).
  Złożyłam PIT-37 o zwrot podatku w związku rozliczeniem podatkowym odnośnie renty, a nie działalności. Otrzymałam wezwanie, że mi się nie należy. Przecież to są odr...

 • asia.s5

  Dodano 2014-03-10 08:10 przez asia.s5

  PIT-28 a rachunek wystawiony dla niemieckiego kontrahenta

  Witam,
  mam pytanie bo prawdopodobnie zostałam wprowadzona w błąd i źle rozliczyłam się z podatku a mianowicie prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, wykonałam usługi w Polsce i w Niemczech, jestem ryczałtowcem, wystawiałam rachunki na niemieckich i polskich kontrahentów.
  Od wszystkich dochod...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania