eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Zwolnienie lekarskie od psychiatry i wypowiedzenie umowy


2015-06-26 23:08 autor: wkusia

2 246 odsłon

Zwolnienie lekarskie od psychiatry i wypowiedzenie umowy

W zeszłym roku chodziłam do psychiatry z powodu nerwicy i stanów depresyjnych, ale wizyty porzuciłam z powodu braku czasu i odległości. Tydzień temu zaczęłam pracę w restauracji typu fast-food, gdzie pracownik jest pod stałą presją. Ciągle ktoś na mnie krzyczy, więc mam zamiar zrezygnować z pracy.

Teraz mam podpisaną umowę na 3 miesiące (z tego co się orientuję, to powinnam wypowiedzieć ją 2 tygodnie wcześniej) i chciałabym iść na zwolnienie lekarskie i wypowiedzieć umowę. Czy jest taka możliwość? Czy mam szanse na otrzymanie zwolnienia od psychiatry?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-06-28 21:30 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie wiem, czy ma Pani szanse otrzymać zwolnienie czy też nie. Dla celówzasiłkowych zwolnienie L-4 to zwolnienie i nie ma znaczenia czy jest wystawione od psychiatry czy od endokrynologa. Jeżeli jest zasadne, to nikt go nie będzie podważał.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • szymon888i

  Dodano 2015-05-27 08:15 przez szymon888i

  Wypowiedzenie umowy zlecenia a L4

  Witam, chciałbym zapytać czy okres wypowiedzenia w przypadku umowy zlecenia liczy się podczas zwolnienia lekarskiego? Dajmy na to, że okres wypowiedzenia wynosi 7 dni: czy będzie on zaliczony jeśli zleceniobiorca będzie przebywał wtedy na L4? Pilnie proszę o pomoc, pozdrawiam!

 • carmina

  Dodano 2015-04-21 11:00 przez carmina

  Rozwiazanie umowy o prace na czas okreslony

  Od dnia 20 kwietnia jestem na zwolnieniu lekarskim do 26 kwietnia. Chciałabym rozwiązać umowę, ale nie wiem, jak to zrobić.Umowa kończy mi się 31 maja tego roku. Obowiązuje mnie 2-tygodniowy okres wypowiedzenia. Kiedy najlepiej dać wypowiedzenie: teraz czy po zwolnieniu lekarskim?

 • Zygmunt40

  Dodano 2015-04-13 12:05 przez Zygmunt40

  Wypowiedzenie umowy przez pracownika a niezdolność do pracy

  Byłem na zwolnieniu lekarskim powyżej 30 dni. Wypowiedziałem również umowę o pracę z zachowaniem 3-miesięcznego wypowiedzenia. Wracam na ostatnie kilkanaście dni, lekarz pracy nie dał mi zgody na pracę (niezdolność do pracy). Co teraz (mam urlop do wykorzystania)?

 • adamw997

  Dodano 2015-12-13 14:00 przez adamw997

  Wypowiedzenie o pracę za porozumieniem stron przez pracownika

  Witam,jeśli w dniu np. 12 grudnia wyślę za pośrednictwem poczty porozumienie rozwiązanie umowy o pracę określając dzień zwolnienia 31 grudnia, a od 16 grudnia przedstawię zwolnienie lekarskie, to czy umowa o pracę będzie rozwiązana przeze mnie w podanym terminie wypowiedzenia?

 • Monika2015

  Dodano 2015-09-17 12:18 przez Monika2015

  Który rodzaj rozwiązania umowy o pracę wybrać?

  Witam,obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim (do 10.10.15) od psychiatry, ponieważ źle znosiłam atmosferę w pracy z powodu szefa. Wiem, że zatrudnił już na moje miejsce nową osobę.Obowiązuje mnie 2-tygodniowy okres wypowiedzenia - umowa podpisana na czas określony 5 lat. Chcę złożyć wypowiedzenie...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania