eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy są jakieś przesłanki do unieważnienia w umowie zlecenia zakazu konkurencji?


2014-09-30 09:33 autor: syldar11

2 749 odsłon

Czy są jakieś przesłanki do unieważnienia w umowie zlecenia zakazu konkurencji?

Witam serdecznie,

od marca pracuję w pewnej firmie świadczącej usługi opiekuńcze na umowę zlecenia. W umowie tej jest klauzula o zakazie konkurencji tzn. w przypadku rozwiązania umowy przez rok czasu nie mogę świadczyć usług podopiecznemu, u którego pracowałam z moją firmą. W tej chwili chcę, a właściwie jestem zmuszona wypowiedzieć tą umowę zlecenia, gdyż zleceniodawca nie wywiązuje się z obowiązku terminowych wypłat.

Rodzina mojego podopiecznego chce również zakończyć współpracę z tą firmą i nawiązać współpracę z nową. Czy ja jeśli przyjmę się do innej firmy (z która rodzina nawiąże współpracę), to faktycznie nie będę mogła dalej przyjeżdżać do tego samego podopiecznego?

Czy są jakieś przesłanki do tego aby zakaz konkurencji przestał obowiązywać? Czy nie ma na to wpływu, to że mój obecny zleceniodawca nie wywiązuje się z obowiązku wypłaty wynagrodzenia? Czy w odniesieniu do umowy zlecenia taki zakaz obowiązuje? Co mogę w tej sytuacji zrobić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-10-01 07:11 autor odpowiedzi: Piotr Górny - prawo pracy

  umowa o zakazie konkurencji do umowy zlecenia jest możliwa i wygląda na to, że jest skutecznie i zgodnie z prawem zawarta. Nie można jej unieważnić.

  radca prawny - specjalista prawa pracy

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Kontratak

  Dodano 2016-06-02 10:08 przez Kontratak

  Natychmiastowe wypowiedzenie umowy zlecenia

  Witam, kończy się moja cierpliwość, firma jest winna 4 miesięczne wypłaty. W umowie (zlecenie) mam wpisany 2 miesięczny okres wypowiedzenia. Pytania:
  - Czy nie zapłacenie 4 wypłat jest ważnym powodem aby z dnia na dzień wypowiedzieć umowę?
  - Czy natychmiastowe wypowiedzenie umowy za porozumieniem st...

 • Andrzej.lll

  Dodano 2016-08-17 19:31 przez Andrzej.lll

  Umowa zlecenie - żądanie rachunku

  Dzień dobry, bardzo proszę o poradę i sugestie rozwiązania problemu.W marcu b.r. zakończyłam współpracę na podstawie umowy zlecenia. O ile przez cały czas umowy zleceniodawca regularnie wypłacał wynagrodzenie, o tyle za ostatni miesiąc wynagrodzenia nie wypłacił. Co istotne, za wykonane prace NIE BY...

 • Kalajaa

  Dodano 2014-03-31 11:33 przez Kalajaa

  Wypowiedzenie umowy zlecenia - brak wynagrodzenia

  Witam,
  mam taki problem: Z dniem 17.03.2013 wypowiedziałam umowę zlecenia zawarta 2.12.2013. Za miesiąc marzec należy mi się 500 zł wynagrodzenia, ale pracodawca poinformował mnie, że w żadnym wypadku nie wypłaci mi tych pieniędzy, bo to ja jestem mu winna te pieniądze, które zainwestował we mnie w ...

 • artos

  Dodano 2013-10-03 13:00 przez artos

  Natychmiastowe wypowiedzenie umowy

  Jesteśmy firmą świadczącą usługi sprzątania. Zleceniodawca nie wypłaca wynagrodzenia w terminie. Czy możemy wypowiedzieć umowę na świadczenie usługi w trybie natychmiastowym?
  Umowa zawarta jest na czas nieokreślony. W umowie jest zapis, o 1 miesięcznym okresie wypowiedzenia.
  Dziękuję za odpowiedź.

 • vietnam

  Dodano 2014-11-25 22:45 przez vietnam

  Umowa zlecenie i brak wynagrodzenia

  Witam,w październiku podjęłam pracę na umowę zlecenie przez agencję pracy tymczasowej. Z powodu nagłej sytuacji rodzinnej musiałam zmienić natychmiast miejsce zamieszkania. W związku z tym musiałam wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym. Dodam, że wszelkie formalności związane z podjęciem pracy...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania