eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Kiedy złożyć wypowiedzenie po urlopie wychowawczym?


2014-08-12 23:15 autor: wiolaosinska

4 883 odsłon

Kiedy złożyć wypowiedzenie po urlopie wychowawczym?

31.08.2015 roku kończy mi się 3 letni urlop wychowawczy. Mam umowę na czas nieokreślony, teoretycznie obowiązuje mnie 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

Nie wiem, czy należy mi się do odbioru urlop wypoczynkowy za te trzy lata?

Pytanie brzmi, kiedy złożyć wypowiedzenie, żeby 1 września nie musieć wrócić do pracy? (czy pracodawca wtedy nie może odmówić podpisania takiego wypowiedzenia?)

Czy mogę ewentualnie złożyć  wniosek o wypowiedzenie z dniem 31.08 2015 za porozumieniem stron bez zachowania 3-miesiecznego okresu wypowiedzenia? (czy pracodawca może się nie zgodzić?)

Pytanie zaktualizowano 2014-08-12 23:24

przy podobnym pytaniu przeczytałam ze umowa moze zostac rozwiazana za porozumieniem stron z powodu np. zmiany miejsca zamieszkania jesli zostanie to wpisane w umowe czy to prawda???czy istnieje moze jakas klauzula dotyczaca braku mozliwosci powrotu do pracy(bo np.dzieci nie dostana sie do przedszkola i nimam mozliwosci 1 wrzesnia stawic sie w pracy a niemoge dopusci do sytuacji zwolnienia dyscyplinarnego)

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-08-13 08:41 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli złozy Pani wypowiedzenie z okresem 3 miesiącznym, to pracodawca nie ma nic do powiedzenia. Natomiast, zawsze jest mozliwość zwolnienia sie z dnia na dzień, ale tylko za porozumieniem. Jezeli nie chce Pani wracać do pracy, to w pierwszej kolejności powinna Pani porozmawiać z szefem i myślę , że sie dogadacie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-08-13 10:04 autor odpowiedzi: wiolaosinska

  ale konkretnie kiedy czy z dniem 31 maja musze złożyć wypowiedzenie czy z dniem 1 czerwca?zeby były 3 pełne miesiace???
  wiolaosinska zaktualizował/a odpowiedź 2014-08-13 10:08
  jesli okaże się że za 2015 r należy mi się jeszcze 26 dni urlopu a z dniem 31.sierpnia przestane być pracownikiem bo złożyłam z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenie to czy urlop musi mi zostać wypłacony?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-08-13 14:11 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Z dniem 31 maja. Jeżeli nie wykorzysta Pani urlopu np. w czasie okresu wypowiedzenia, to pracodawca powinien wypłacić Pani ekwiwalent.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-08-15 07:44 autor odpowiedzi: wiolaosinska

  dziekuje. ale nadal jest cos dla mnie nie jasne.jesli złoże 31 maja wypowiedzenie to nadal bede na urlopie wychowawczym bo z niego nie rezygnuje. jak moge wiec wybrac urlop wypoczynkowy bedac jednoczesnie na urlopie wychowawczym???

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-08-17 20:51 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  A co tu jest niejasnego?. Podałem tylko alternatywę. Jeżeli  nie wróci Pani do pracy, to pracodawca wypłaci ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Jeżeli Pani wróci ( na jakiś czas), to może wykorzystać urlop.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 3 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Okres wypowiedzenia

  Okres wypowiedzenia

 • Skrócony okres wypowiedzenia

  Skrócony okres wypowiedzenia

  Warto pamiętać, aby właściwie udokumentować ustalenie wcześniejszego terminu rozwiązania z pracownikiem umowy o pracę. Najkorzystniejszą dla pracodawcy sytuacją będzie sporządzenie przez pracownika pisemnego wniosku o ustalenie ...

 • Skrócenie okresu wypowiedzenia: kiedy możliwe?

  Skrócenie okresu wypowiedzenia: kiedy możliwe?

  Gdy pracodawca chce szybko rozstać się z pracownikiem dobrym rozwiązaniem jest zawarcie porozumienia stron. Zakończenie umowy o pracę polega wówczas na zgodnym oświadczeniu woli pracownika i pracodawcy co do ustania stosunku pracy. Jest to ...

 • Jak przyspieszyć zwolnienie pracownika?

  Jak przyspieszyć zwolnienie pracownika?

  Z reguły pracownik odchodzi z pracy z upływem okresu wypowiedzenia, który często jest dość długi. Trudno wówczas oczekiwać od pracownika większego zaangażowania w pracę, a od pracodawcy powierzania mu bardziej złożonych, ciekawych ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania