eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa na czas określony w przedszkolu a ciąża


2014-05-07 22:09 autor: konto usunięte

5 104 odsłon

Umowa na czas określony w przedszkolu a ciąża

Witam,

pracuję w prywatnym przedszkolu, które zatrudnia poniżej 20 pracowników. Jestem w 7. tygodniu ciąży, mam umowę o pracę na czas określony do 30 czerwca. Chciałabym się dowiedzieć, czy umowa przedłuża mi się do dnia porodu? Jeżeli tak, to jak to formalnie wygląda? Pracodawca daje mi nową umowę czy z automatu przedłuża się na podstawie wystawionego zwolnienia?

Chcę wybrać się obecnie na zwolnienie lekarskie, ale nie wiem, kto będzie wypłacał mi wynagrodzenie? Jeżeli ZUS, to czy jeżeli mieszkam i pracuję w Warszawie a jestem zameldowana w innym mieście, to dostanę wynagrodzenie na konto i w takim samym terminie, jak wynagrodzenie tzn. na koniec miesiąca?

Czy po porodzie przysługuje mi zasiłek macierzyński roczny płacony przez ZUS? Jakie dokumenty muszę złożyć żeby taki zasiłek otrzymać?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-05-07 10:23 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Umowa powinna zostac przedłuzona do dnia porodu. Wszystkie dokumenty składa Pani u pracodawcy. Pieniądze zostaną przelane na konto, więc nie ma znaczenia gdzie Pani w tym czasie będzie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-05-08 09:15 autor odpowiedzi: konto usunięte

  ZUS ma 30 dni na wypłate swiadczenia licząc od dnia złozenia wszystkich dokumentow przez pracodawcę. Niekoniecznie wiec wyplata bedzie na koniec miesiaca. Skladajac dokumenty pracodawcy prosze zaznaczyc ze chce Pani wyplate zasilku na konto i je podac bo jezeli ZUS nie otrzyma to wysle na adres Pani.

  Roczny urlop Panibedzie przysługiwał a dokumenty sklada Pani do pracodawcy. Musi Pani złożyć: akt urodzenia dziecka, wniosek o zasiłek macierzynski oraz oświadczenie ojca dziecka że nie bedzie korzystał z urlopu.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • isia_gm

  Dodano 2014-01-29 12:33 przez isia_gm

  Zasiłek macierzyński a zmiana pracodawcy

  Firma, w której pracuje A (umowę podpisaną mam do września 2018 roku), sprzedała 100% swoich aktywów firmie B (czyli umowa, którą zawarłam z firmą A do 2018 roku przeszła na firmę B). Z dniem sprzedaży (po podpisaniu porozumienia przez firmę B z firmą A), firma B udzieliła mi urlopu bezpłatnego abym...

 • domi1596

  Dodano 2014-08-17 22:50 przez domi1596

  Umowa na czas określony i ciąża. Kiedy mogę iść na L4?

  Odbyłam 6 miesięczny staż. Po nim dostałam umowę na 3 miesiące. Umowa zaczęła się 11 września 2014 r. Jestem w 11 tygodniu ciąży. Pracuję jako sprzedawca w sklepie zoologicznym. Pracuję 8 godzin, czyszczę klatki różnym zwierzętom i noszę ciężkie worki.  
  Moje pytanie to: Czy mogę iść na L4 i czy nie...

 • gosian1987

  Dodano 2013-12-21 20:31 przez gosian1987

  Jak jest płatny zasiłek chorobowy po 9-miesięczym wychowawczym?

  Przed urlopem wychowawczym pracowałam normalnie. Od 18 marca 2013 roku do 18 stycznia 2014 roku jestem na wychowawczym niepłatnym. Od 18 stycznia 2014 roku wezmę kilka dni zaległego urlopu, po czym idę na zwolnienie lekarskie. Jestem w ciąży.
  Jakie przysługuje mi wynagrodzenie? Średnia z ostatnich 1...

 • Klara_W

  Dodano 2013-12-19 15:30 przez Klara_W

  Jaka jest wysokość zasiłku chorobowego w czasie ciąży oraz urlopu macierzyńskiego?

  Jestem obecnie w czwartym miesiącu ciąży. W jakiej wysokości będę otrzymywała zasiłek chorobowy, jeśli dostanę zwolnienie? Czy zasiłek chorobowy będę otrzymywała w tej samej wysokości przez cały okres ciąży (czy będzie on zmienny)? Kiedy wyliczana jest wysokość zasiłku, który będę otrzymywała w czas...

 • biala_90

  Dodano 2017-03-19 20:48 przez biala_90

  Umowa na zastępstwo nauczyciela, a ciąża. Czy przysługują zasiłki?

  Jestem nauczycielką z umową na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela do 31 sierpnia 2017 r., jestem w trakcie awansu zawodowego na nauczyciela kontraktowego, chcę zajść w ciążę. Mam pytania:1. Co się ze mną stanie, gdy umowa o pracę (Karta Nauczyciela) skończy się 31 sierpnia 2017 r.? 2. Co jeśli pr...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania