eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteUbezpieczenia / Odszkodowania › Wypadek przy pracy czy nie?


2015-03-30 17:20 autor: maciek11251

1 893 odsłon

Wypadek przy pracy czy nie?

Witam,

mam taką sytuację: pracuję jako serwisant urządzeń na obszarze 1/4 terenu Polski (większość czasu niestety spędzam w samochodzie na drodze), po trzech tygodniach od podpisania umowy z pracodawcą uległem wypadkowi.

Niestety uraz zerwania ścięgna Achillesa nastąpił podczas powrotu od klienta (ok. 100 km od domu) podczas pomocy osobie, której zepsuł się samochód na drodze (zepchnięcie samochodu na pobocze aby swobodnie można było jechać dalej).

Nie bardzo wiem jak to będzie potraktowane.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-03-30 19:43 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Wypadek przy pracy ma 4 cechy:
  -nagłość
  -czynnik zewnętrzny
  -uraz
  -związek z pracą.
  Jeśli zespół powypadkowy uzna, że te wszystkie elementy zaistniały  w tym zdarzeniu bedzie mógł uznać to zdarzenia za wypadek pray pracy.
  Proszę się głośno zastanowić czy pomoc innej osobie na drodze ma znamiona związku z pracą serwisanta wracającego od klienta?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • olazębala90

  Dodano 2016-08-31 20:01 przez olazębala90

  Zwolnienie z pracy po wypadku. Czy dostanę odszkodowanie?

  Dzień dobry,pracownik uległ wypadkowi w czerwcu 2016. Wypadek został uznany jako wypadek przy pracy. Pracownik zatrudniony był na podstawie umowy o pracę na czas określony (do 31.08). Zwolnienie lekarskie się przedłużyło aż do 12.09. Pracodawca postanowił nie przedłużyć umowy z dniem 31.08. Jakie je...

 • basia19611

  Dodano 2016-06-24 14:48 przez basia19611

  Odszkodowanie po wypadku przy pracy

  Czy dostanę odszkodowanie z ZUS po wypadku przy pracy?W grudniu 2016 r. złamałam rzepkę w kolanie bez przemieszczenia. Na zwolnieniu przebywałam 5 miesięcy. Na dzień dzisiejszy jest już wszystko wyleczone.

 • konto usunięte

  Dodano 2015-11-18 13:27 przez konto usunięte

  Wypadek przy pracy. Co robić dalej?

  Witam,mam problem, który nie wiem jak rozwiązać. Jestem montażystą mebli. Przy montażu szafy z drugim pracownikiem niechcący otarliśmy się o lampę, która spadła mi prosto na ręce w skutek czego mam zszyte dwa palce i nadgarstek. Nie wiem czy to zdarzenie kwalifikuje się jako wypadek przy pracy i czy...

 • lucyna60

  Dodano 2015-02-01 17:35 przez lucyna60

  Wypadek w pracy. Jakie dokumenty są mi potrzebne przy odszkodowaniu?

  Miałam wypadek w pracy. Był on przez ZUS uznany i dostawałam 199% za zwolnienie lekarskie.Jakie mam składać papiery do ZUS o odszkodowanie?

 • konto usunięte

  Dodano 2015-08-10 14:04 przez konto usunięte

  Wylew podpajęczynówkowy

  W trakcie wykonywania obowiązków opiekunki w Domu Pomocy Społecznej zaistniała konieczność podniesienia z podłogi podopiecznego. W trakcie wykonywania tej czynności żona doznała wylewu podpajęczynówkowego i została odwieziona do szpitala.Komisja BHP w DPS-ie uznała to jako wypadek przy pracy, jednak...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia / Odszkodowania

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania