eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteUbezpieczenia / Odszkodowania › Ubezpieczenie dodatkowe a grupowe w pracy


2016-05-05 22:28 autor: marcel1222

12 164 odsłon

Ubezpieczenie dodatkowe a grupowe w pracy

Witam,

w kwietniu ubiegłego roku miałem wypadek w pracy. Został uznany, odszkodowanie wypłacono z ZUS-u i od ubezpieczyciela.

Pytanie moje dotyczy tego, czy to odszkodowanie od ubezpieczyciela odbyło się na zasadzie ubezpieczenia grupowego w pracy? Bo mam w tej samej firmie ubezpieczenie dodatkowe. Czy mogę starać się o odszkodowanie z tego dodatkowego ubezpieczenia?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-05-06 12:48 autor odpowiedzi: Patrycjusz Rodzyński

  W przypadku ubezpieczenia na życie i ubezpieczeń osobowe (np. NNW) każda osoba może mieć wiele umów ubezpieczenia i jeżeli jakiś rodzaj wypadku jest objęty więcej niż jedną polisą, to nie ma żadnych przeszkud, aby ubezpieczony otrzymał kilka wypłat świadczeń (odszkodowań). W tym przypadku najprawdopodobniej doszło do wypłaty z ubezpieczenia grupowego, które funkcjonuje w zakładzie pracy i jeżeli posiada Pan inną polisę, która zawiera ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków (nawet u tego samego ubezpieczyciela), to może się Pan ubiegać o wypłatę odszkodowania.
  Kwota odszkodowania będzie się różnić od tej z ubezpieczenie grupowego, gdyż w zależności od warunków ubezpieczenia w inny sposób może być określony procent uszczerbku na zdrowiu (procent rzeczywisty lub według tabli urazów) oraz inna może być suma ubezpieczenia.

  marcel1222 skomentował/a odpowiedź 2016-05-06 15:02

  Dziękuje za odpowiedz. Wiem, ze trochę po fakcie sobie o tym przypomniałem, ale akurat wpadł mi w ręce artykuł o takim temacie i stąd to wszystko. Proszę mi jeszcze powiedziec czy jak zadzwonie do firmy ubezpieczeniowej oni będą mogli sprawdzic z jakiego ubezpieczenia dostałem to odszkodowanie? czy z grupowego czy indywidualnego?

  Patrycjusz Rodzyński skomentował/a odpowiedź 2016-06-08 08:47

  Tak, powinni udzielić takiej informacji. Jedna tylko ważna rzecz- ubezpieczenie grupowe lub indywidualne na życie zawiera się z zakładem ubezpieczeń na życie (np. PZU Życie S.A.), a ubezpieczenia NNW i kosztów leczenia z zakładem ubezpieczeń majątkowych (np. PZU S.A.).

  Certum - pewność w ubezpieczeniach

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Mirella1121

  Dodano 2020-11-22 18:08 przez Mirella1121

  Ważne pytanie odnośnie wypadku w pracy w Niemczech

  Dzień dobry, chciałabym aby ktoś mi pomógł  a także powiedział co mogę zrobić.
  19 lipca 2018r miałam wypadek w pracy - przewróciłam się przez gable sztaplera w wyniku czego doznałam złamania kości łokciowej. Kość trzeba było operacyjne zespolić 2 śrubami. Po operacji musiałam odbyć rehabilitację. W ...

 • tediw10

  Dodano 2018-03-27 10:34 przez tediw10

  Wypadek w pracy w Niemczech

  Witam, pracowałem w Niemczech przez niemieckiego pośrednika. Uległem wypadkowi w pracy w sobotę. Zgłosiłem całą sytuacje do niemieckiego kierownika, ale ten nie rozpoczął procedury wypadkowej tylko kazał mi poczekać do poniedziałku. Jednak w sobotę wieczorem noga mi bardzo spuchła i mnie bolała. Poj...

 • malwinam

  Dodano 2016-03-22 16:26 przez malwinam

  Czy mogę starać się o odszkodowanie i jaka może być jego wysokość?

  Witam,
  w kwietniu 2011 roku miałam wypadek samochodowy. Jechałam jako pasażer. Auto sprawcy wjechało w bok naszego auta zza zakrętu na czerwonym świetle. Karetka zabrała mnie do szpitala, nosiłam kołnierz przez miesiąc.
  Dodam, że w dniu wypadku byłam tydzień po operacji nogi. Miałam jeszcze szwy i g...

 • lucyna60

  Dodano 2015-02-01 17:35 przez lucyna60

  Wypadek w pracy. Jakie dokumenty są mi potrzebne przy odszkodowaniu?

  Miałam wypadek w pracy. Był on przez ZUS uznany i dostawałam 199% za zwolnienie lekarskie.Jakie mam składać papiery do ZUS o odszkodowanie?

 • Edyta1992

  Dodano 2018-04-05 17:56 przez Edyta1992

  Wypadek w pracy i trzy tygodnie L4. Czy dostane odszkodowanie?

  Witam,27 marca miałam wypadek w pracy. Operatorka dużego wózka zahaczyła o widły mojego, za którymi stałam i nimi docisnęła mi prawą nogę do palety z towarem. Kierownicy stwierdzili, że doszło jedynie do otarcia, jednak ból był tak silny, że pojechałam na pogotowie. Zrobiono mi RTG, ale nie było zła...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia / Odszkodowania

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania