eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyBranżeTelekomunikacja › Jak mam rozwiązać umowę z firmą, która mnie oszukała?


2014-06-23 11:43 autor: oszukana

5 114 odsłon

Jak mam rozwiązać umowę z firmą, która mnie oszukała?

Podpisałam lekkomyślnie umowę z firmą TELEPOLSKA, która w rozmowie telefonicznej podawała się za Telekomunikację Polską, w której mam tel. stacjonarny od wielu lat. Właśnie z tego powodu proponowali promocję, obniżenie rachunku co wydawało mi się bardzo prawdopodobne, bo niedawno pisałam do nich w tej sprawie, ponieważ zmarł mój mąż, który często korzystał z tego telefonu, a ja b. rzadko.

Kurier był o godz. 21.00, bardzo się spieszył, podetknął umowę podpisałam bez okularów, po jego wyjściu dopiero zobaczyłam moją naiwność. Za zerwanie umowy każą sobie płacić 25 zł. miesięcznie, tj. w sumie 600 zł.

Na jakie paragrafy mam się powołać, aby rozwiązać umowę i tego nie płacić?

Proszę mi pomóc. Jestem samotną emerytką.

Pytanie zaktualizowano 2014-06-23 14:08

Terminu nie podają, każa tylko sobie płacić za jednostronne rozwiązanie umowy. Czytalam w interneci, że dużo osób tak oszukują i jest proces zbiorowy w tej sprawie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-06-23 12:36 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Poszę sprawdzić regulamin umowy. Powinien byc zapis w jakim terminie mozna od umowy odsąpić, jeżeli była zawarta po za siedzibą firmy. Powinno być 10 dni.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-06-23 13:38 autor odpowiedzi: oszukana

    Nie określają żadnego terminu. Czytałam teraz, że bardzo dużo osób jest tak samo oszukanych. Żądają tylko odszkodowania.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-06-24 09:45 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    CYTUJĘ:

    Konsument, który zawarł umowę na odległość, ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Jest ono jednak ograniczone w czasie i przysługuje jedynie przez 10 dni (podstawa prawna: art. 7 ust.1 ). Termin ten jest terminem zawitym i liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługiod dnia jej zawarcia.

    Warto wiedzieć, że przedsiębiorca najpóźniej w chwili złożenia konsumentowi propozycji zawarcia umowy na odległość, ma obowiązek poinformować nas o prawie do odstąpienia od umowy, a następnie potwierdzić tę informację na piśmie najpóźniej momencie rozpoczęcia spełnienia świadczenia ( )..

    Jeśli tego nie uczyni (konsument nie otrzyma pisemnego potwierdzenia takiej informacji), to termin na odstąpienie od umowy wydłuża się do trzech miesięcy od dnia wydania rzeczy lub zawarcia umowy (w przypadku umowy, której przedmiotem jest świadczenie usługi). Jeśli jednak przedsiębiorca po rozpoczęciu biegu ww. trzymiesięcznego terminu przekaże konsumentowi pisemną informację o prawie do odstąpienia od umowy, termin na złożenie przez konsumenta oświadczenia o rozwiązaniu umowy wynosi dziesięć dni od dnia otrzymania przez konsumenta takiej informacji (stanowi to art. 10 ust. 2 ).

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Ra-Tw

    Dodano 2016-03-17 12:03 przez Ra-Tw

    Nieprzeczytanie umowy i podpisanie jej. Jak odstąpić od umowy?

    Dzień dobry,mama odebrała telefon z podejrzanego numeru, w którym pani podała się za TP SA i powiedziała o niższej stawce abonamentu za telefon oraz, że przyśle kuriera z umową. Mama podała adres, ustaliła godziny przyjazdu i potwierdziła możliwość przyjechania. Po dwóch dniach przyjechał kurier, kt...

  • konto usunięte

    Dodano 2016-02-18 14:55 przez konto usunięte

    Szkoła językowa - umowa

    Byłam ostatnio na pierwszych zajęciach w jednej szkole językowej. Po pierwszych zajęciach dostaliśmy do podpisania umowę (regulamin). Podpisałam. W umowie był punkt, że uczestnik wpłacił zadatek 200 zł (tak też wpłaciłam), a resztę ma dopłacić, ale ma prawo do rezygnacji z zajęć po pierwszych zajęci...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-10-03 22:41 przez konto usunięte

    Zmiana treści umowy a brak informacji o zmianie. Operator twierdzi, że informację dostarczył

    T-Mobile podwyższył mi taryfę bez mojej wiedzy, twierdząc, że wysłał mi wcześniej o tym informację pisemnie i e-mailem. Podobno zostałem w niej poinformowany, że mogę bez konsekwencji finansowych zerwać umowę w związku z jej zmianą do dnia 1 września.
    Problem w tym, że nie dostałem ani e-maila, ani ...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-06-13 16:25 przez konto usunięte

    Weksel a oszustwo

    Witam,
    czy waszym zdaniem weksel in blanco jest oszustwem? Firma chce pożyczyć pieniądze i chce się zabezpieczyć przed pustym wekslem.

  • monika8901

    Dodano 2014-05-30 19:58 przez monika8901

    Konto dla firm w mBanku

    Witam!
    Otworzyłam konto dla firm w mBanku wraz z wnioskiem o kredyt na start, który jednak nie został mi przyznany. Ponadto, nic nie mogę na tym koncie zrobić. Każda próba przejścia chociażby do poczty kończy się wylogowaniem. Postanowiłam zamknąć to konto, gdyż potrzebuję robienia przelewów i ich o...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Kiedy zachodzi nadzwyczajna zmiana stosunków?

    Kiedy zachodzi nadzwyczajna zmiana stosunków?

    W momencie podpisywania umowy strony nie są w stanie przewidzieć pewnych okoliczności, które mogą spowodować, że wykonanie umowy będzie niemożliwe lub pociągałoby dla jednej z nich niepowetowane straty. W takiej sytuacji sąd jest ...

  • Zasadne odstąpienie od umowy bez odszkodowania

    Zasadne odstąpienie od umowy bez odszkodowania

    Jeżeli masz uzasadnione powody do odstąpienia od zawartej umowy, Twój kontrahent nie może mówić o poniesieniu szkody w wyniku jej rozwiązania. Takie zakończenie kontraktu jest bowiem zgodne z prawem. Potwierdził to Sąd Apelacyjny w ...

  • Wiek emerytalny: koniec pracy, ale nie w Polsce?

    Wiek emerytalny: koniec pracy, ale nie w Polsce?

    Polki mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat, Polacy – po osiągnięciu 65. roku życia. Podniesienie wieku emerytalnego wzbudza w naszym kraju nie tylko ożywioną dyskusję, ale często także wyraźny opór. Tymczasem Duńczycy, Grecy i ...

  • Jakie są granice policyjnej prowokacji?

    Jakie są granice policyjnej prowokacji?

    Prowokacja policyjna ma służyć wykrywaniu przestępstw, a nie ich wywoływaniu i wikłaniu w nie ludzi tak, by dali się sprowokować do ich popełnienia. John DeLorean, amerykański inżynier i wynalazca, założyciel koncernu samochodowego ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Telekomunikacja

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania