eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaStaże / Praktyki › Staż z UE a ciąża


2014-02-11 19:05 autor: Adnama

8 798 odsłon

Staż z UE a ciąża

Witam,

od roku z moim narzeczonym staraliśmy się o dziecko, udało się nam w najmniej spodziewanym momencie. Pracowałam na czarno w sklepie obuwniczym, a następnie załatwiłam sobie w nim staż z urzędu pracy, jest on finansowany przez Unię Europejską.

Staż dostałam od początku grudnia na 8 miesięcy, po jego zakończeniu na umowie jest zaznaczone, że pracodawca zobowiązuje się mnie zatrudnić na okres roku na 1/2 etatu.

W styczniu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Byłam szczera i powiedziałam o tym pracodawcy, reakcja była pozytywna, żadnych wyrzutów i nic. Jednak teraz (tj. luty) podczas rozmowy z pracodawcą dowiedziałam się, że nie zatrudnią mnie po stażu, ponieważ byliby stratni, a skutkiem tego, że się zobowiązali do podpisania ze mną umowy będzie tylko to, że trafią na jakąś czarną listę w urzędzie pracy. Przeraziłam się. Staż kończy mi się w lipcu, od pierwszego sierpnia miałam mieć umowę, a termin porodu mam na 31 sierpnia.

I co teraz? Czy zostanę bez niczego? Czy urlop macierzyński nie będzie mi się należał? Jestem załamana i mam ochotę zostać na L4 do samego końca, tak mi się wszystkiego odechciało.

Aktualnie jestem na tygodniowym L4, ponieważ źle się czułam. Zaczęłam już myśleć o tym, by zmienić pracę, zerwać staż i iść do McDonalda, ponieważ właśnie szukają pracowników, a już kiedyś tam pracowałam i mam doświadczenie. Słyszałam jednak, że mogłoby mi to nic nie dać, bo muszę przepracować minimum 3 miesiące, a nie daj Boże zaczęłoby się coś dziać i potrzebowałabym mieć dłużej L4 niż tydzień i znów zostałabym bez niczego? Nie wiem co robić, potrzebuję pomocy, bo jestem w totalnej rozsypce.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • aniulka19866

  Dodano 2014-01-20 13:16 przez aniulka19866

  Koniec wychowawczego u jednego pracodawcy i ciąża, a chorobowe u drugiego

  Witam,
  moja sytuacja jest dość skomplikowana: otóż będąc na 2-letnim wychowawczym podjęłam pracę na 1/2 etatu, bo nie kolidowała z opieką nad dzieckiem. Zaszłam w ciążę i u tego pracodawcy, co na 1/2 etatu pracowałam i przedstawiłam L4. Teraz u tego drugiego, u którego przebywam na wychowawczym końc...

 • dzajwonka

  Dodano 2013-11-04 21:31 przez dzajwonka

  Czy potrzebne zaświadczenie od lekarza medycyny pracy po urlopie macierzyńskim do drugiej placówki?

  Od 21 grudnia 2012 byłam na zwolnieniu lekarskim (ciąża). Poród 1 kwietnia 2013. Urlop macierzyński potrwa do 18 sierpnia 2013 r. Wykonałam badania lekarskie do szkoły, w której jestem zatrudniona na stałe. Od 1 listopada 2013 r. podjęłam dodatkową pracę w innej szkole.
  Czy tam też muszę donieść now...

 • Baśśśka

  Dodano 2014-07-10 13:05 przez Baśśśka

  Wypowiedzenie umowy na zastępstwo kilka dni przed porodem

  Witam, 
  01.10.2012 podpisałam umowę o pracę na zastępstwo za pracownika, który jest obecnie na urlopie wychowawczym, jednak zaszłam w ciążę i z racji zawodu jaki wykonuję od 1.01.2014 jestem na zwolnieniu lekarskim.
  Data porodu jest wyznaczona na 10.08.2014, ale dzisiaj otrzymałam pismo, że z dniem ...

 • Donia_90

  Dodano 2014-05-26 10:03 przez Donia_90

  Urlop chorobowy po 30 czy 90 dniach pracy?

  Witam,
  obecnie jestem na stażu z urzędu pracy. Koniec stażu mam w połowie września, pracodawca później musi mnie zatrudnić na minimum 3 miesiące (czyli do połowy grudnia), termin porodu mam na 18 listopada.
  Moje pytanie brzmi, czy po stażu wystarczy, że przepracuję 30 dni aby dostać zasiłek chorobow...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-03-18 18:38 przez konto usunięte

  Urlop macierzyński a kończąca się umowa

  Witam!
  Pracuję w dwóch firmach i obecnie przebywam na L4. Mam pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego. Termin porodu przypada na 16 sierpnia, a umowę w jednej z firm mam do 31 sierpnia (w tej drugiej do 2017 r., więc urlop macierzyński spokojnie załatwię).
  W takim razie chciałam zapytać, czy tam też...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Ustalenie podstawy opodatkowania konsorcjum - ważny podstawowy cel gospodarczy

  Ustalenie podstawy opodatkowania konsorcjum - ważny podstawowy cel gospodarczy

  Przedsiębiorcy zawiązali konsorcjum i na realizację wspólnego projektu pozyskali dofinansowanie z funduszy unijnych. Bezpłatnie przekazując efekty swojej pracy partnerom w konsorcjum oraz szkołom byli przekonani, że ich działalność nie ...

 • Urlop macierzyński i rodzicielski w pigułce

  Urlop macierzyński i rodzicielski w pigułce

  Od początku bieżącego roku każda świeżo upieczona mama może przez rok pozostać w domu z dzieckiem. Kobiety, które podlegają ubezpieczeniu chorobowemu w oparciu o umowę o pracę lub same opłacają składki chorobowe, są uprawnione do ...

 • Urlop macierzyński po urodzeniu martwego dziecka

  Urlop macierzyński po urodzeniu martwego dziecka

  W razie urodzenia martwego dziecka pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 8 tygodni po porodzie. Przepisy przewidują wyraźnie kiedy pracownica może zrezygnować z urlopu macierzyńskiego i przekazać pozostałą jego część do ...

 • Urlop okolicznościowy a macierzyński

  Urlop okolicznościowy a macierzyński

  Tak zwane urlopy okolicznościowe to zwolnienia od pracy udzielane pracownikom w związku z określonymi zdarzeniami rodzinnymi i osobistymi (takimi jak ślub pracownika, narodziny dziecka, zgon i pogrzeb bliskiej osoby). Ich celem jest ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Staże / Praktyki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania