eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim a zmiana stanowiska pracy


2013-06-19 21:47 autor: Karoolcia87

4 691 odsłon

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim a zmiana stanowiska pracy

Witam,

Od 06.05.2013 wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim na 3/4 etatu korzystając z 12 miesięcznej ochrony. Umowy mi nie zmienili, tylko dostałam potwierdzenie od pracodawcy, iż w odpowiedzi na mój wniosek przechodzę na 3/4 etatu. Kierownik zaproponował mi zmianę stanowiska, co akurat mi odpowiadało.

Zgodziłam się i podpisałam aneks. I teraz rodzi się pewne pytanie. Czy podpisując aneks "zrzekłam" się 12 miesięcznej ochrony? Dodam, iż w aneksie była tylko wzmianka o zmianie stanowiska, a reszta warunków pozostaje nie zmieniona.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-08-19 22:54 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zgodnie z art. 186(7) par. 1 K.p. pracownik po urlopie macierzyńskim, uprawniony do urlopu wychowawczego może złożyć pracodawcy pisemny wniosek o obniżenie jego wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego etatu, na czas, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu. Pracodawca ma obowiązek uwzględnić wniosek pracownika. Okres ochronny pracownika trwa od dnia złożenia wniosku do dnia powrotu do nieobniżonego czasu pracy, ale nie dłużej niż 12 miesięcy. W okresie tym pracodawca nie może wypowiedzieć pracownikowi ani rozwiązać z nim umowy o pracę, chyba, że wystapią szczególne warunki (likwidacja,upadłość firmy,itp.)

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • IzaG2

  Dodano 2013-02-04 19:21 przez IzaG2

  Zmiana stanowiska pracy po urlopie macierzyńskim na wniosek pracownika

  Za chwilę kończy mi się urlop macierzyński i wracam do pracy. Do tej pory pracowałam jako pracownik terenowy. Chciałabym zmienić pracę na stacjonarną ze względu na konieczność powrotów o stałej porze do domu, co nie było dotychczas możliwe pracując w terenie.
  Czy jest to możliwe? Czy pracodawca musi...

 • milli

  Dodano 2013-04-29 00:59 przez milli

  Wniosek o obniżenie etatu po urlopie macierzyńskim a zmniejszenie pensji

  Witam,
  Jestem w takiej sytuacji:
  Wróciłam do pracy po macierzyńskim, złożyłam  wniosek o obniżenie etatu i od razu dostałam dokument "porozumienie zmieniające warunki umowy o pracę", w którym to została mi obniżona pensja.
  Czy można tak zrobić młodej matce?

 • m.pika

  Dodano 2013-03-19 09:19 przez m.pika

  Likwidacja stanowiska a urlop macierzyński

  Witam,
  Obecnie jestem po urlopie macierzyńskim. Przebywam teraz na urlopie wypoczynkowym. Firma na chwilę obecną nie ma dla mnie żadnego stanowiska. Moje zostało zlikwidowane, a moje obowiązki zostały podpięte pod kierownika innego działu, natomiast moi pracownicy przeszli pod jego opiekę.
  Firma wys...

 • olimam

  Dodano 2013-02-04 14:35 przez olimam

  Powrót po macierzyńskim na obniżony wymiar czasu pracy

  Witam,
  Po powrocie do pracy z urlopu macierzyńskiego mam zamiar skorzystać z art. 186-7 KP i zmniejszyć swój wymiar pracy. Czy po upływie 12 miesięcy pracodawca ma obowiązek przywrócić mi wcześniejszy - większy - wymiar pracy czy też podając jakieś powody, może mnie pozostawić na tym mniejszym etaci...

 • rosarotka

  Dodano 2017-09-25 19:20 przez rosarotka

  Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim a obniżka wynagrodzenia i zmiana stanowiska pracy

  Witam,skończył mi się urlop macierzyński i pracodawca oświadczył mi, że mam za porozumieniem stron bądź z polecenia przejść na stanowisko ze statystyką medycznego na rejestratorkę medyczną. Dotychczasowe moje stanowisko nie uległo likwidacji, jedynie przedłużono umowę z osobą zatrudnioną pod moją ni...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania