eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Jak rozpocząć nowy okres zasiłkowy w przypadku ciąży?


2021-02-04 09:45 autor: eleo1

5 850 odsłon

Jak rozpocząć nowy okres zasiłkowy w przypadku ciąży?

Dzień dobry, od 5 miesięcy jestem na ciągłym L4 od neurologa, mam umowę na czas nieokreślony. Właśnie się dowiedziałam, że jestem w ciąży, która wymaga leżenia i chciałabym przejść na L4 ciążowe. I tutaj mam pytanie, jak to zrobić, aby rozpocząć nowy okres zasiłkowy przyznawany w ciąży, czyli nowe 270 dni? 

Czy wystarczy, że po zakończeniu L4 od neurologa wezmę np. 2 dni urlopu na żądanie, a po nich rozpocznę nowe L4 ciążowe? Jeśli tak, to czy muszę zrobić badania zdolności do pracy, aby móc wziąć urlop, bo tak naprawdę fizycznie i tak do pracy nie wrócę? Czy muszę mieć jakieś zaświadczenie od neurologa o zakończeniu leczenia i zdolności do pracy?

Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2021-04-02 21:38 autor odpowiedzi: Jowita

  Do jednego okresu zasiłkowego wlicza się okresy poprzedniej niezdolności do pracy, spowodowanej tą samą chorobą, jeżeli przerwa pomiędzy ustaniem poprzedniej a powstaniem ponownej niezdolności do pracy nie przekroczyła 60 dni. 

  W przypadku niezdolności do pracy spowodowanej inną chorobą po przerwie co najmniej jednodniowej od ustania poprzedniej niezdolności do pracy okres zasiłkowy liczony jest na nowo.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania