eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczeniaJak długo mogę być na zwolnieniu lekarskim z dwóch różnych powodów?


2016-05-12 11:54 autor: AnniMaa

3 678 odsłon

Jak długo mogę być na zwolnieniu lekarskim z dwóch różnych powodów?

Witam,

mam pytanie dotyczące zwolnień lekarskich. Gdy zaszłam w pierwszą ciążę - musiałam od razu pójść na zwolnienie lekarskie. Pod koniec siódmego miesiąca ciąży urodziłam martwą córeczkę. Po 8-tygodniowym urlopie macierzyńskim wróciłam do pracy (umowa o pracę na czas określony do końca czerwca 2017 r.).

Lekarz psychiatra uznał, że mam poważną depresję i praca (w banku) nie poprawia mojego stanu. Po półtoramiesięcznym chodzeniu do pracy dostałam zwolnienie. Leczyłam się przez pół roku (wykorzystałam 182 dni). Pod koniec ostatniego zwolnienia lekarskiego (od psychiatry) dowiedziałam się, że ponownie jestem w ciąży. Ciąża od początku była zagrożona, musiałam leżeć w szpitalu, poroniłam.

Obecnie jestem na zwolnieniu od ginekologa, mój organizm oczyszcza się jeszcze. Między zwolnieniem od psychiatry a zwolnieniem od ginekologa nie było nawet jednego dnia przerwy (mimo wykorzystanych 182 dni). Psychiatra na razie nie przewiduje poprawy stanu zdrowia, a nawet się pogorszyło.

Moje pytanie jest następujące: czy ilość dni z obu zwolnień jest sumowana, czy to odrębne jednostki chorobowe i każde zwolnienie jest liczone osobno? I czy jeśli dostnę zwolnienie od ginekologa na kolejny miesiąc (łącznie ponad 60 dni), mogę ponownie korzystać ze zwolnienia od psychiatry (psychiatra uznał, że przejście na zasiłek rehabilitacyjny nie poprawi mojego stanu zdrowia)?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-05-14 07:44 autor odpowiedzi: Jowita

    Jeżeli pomiędzy świadczeniami różnego rodzaju nie było nawet dnia przerwy to okres niezdolności do pracy wliczany jest do jednego okresu zasiłkowego. 
    Zasiłek rehabilitacyjny przyznawany jest na okres 12 miesięcy i ta opcja może być dla Pani odpowiednim rozwiązaniem w omawianej sytuacji.

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Tekila12

    Dodano 2021-10-07 12:35 przez Tekila12

    Zajście w ciążę w trakcie trwania L4 od psychiatry.

    Dzień dobry, od 30.06.2021r. Przebywam na zwolnieniu od psychiatry, powodem jest ciężka sytuacja w pracy i przez to pojawiające się stany depresyjne. Aktualnie pracodawca czeka na rozprawę w sądzie oskarżony o mobbing i molestowanie (inny pracownik założył sprawę).
    Ostatnio dowiedziałam się, że jest...

  • Ola129

    Dodano 2022-03-28 12:03 przez Ola129

    Zaszłam w ciąże podczas zwolnienia

    Dzień Dobry, obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim 180 dni, podczas niego zaszłam w ciążę. Czy aby uniknąć świadczenia rehabilitacyjnego i mieć od nowa 270 dni, muszę wrócić do pracy na 60 dni czy w przypadku ciąży wystarczy 1 dzień?
    Dziękuję za odpowiedź

  • GosicaM

    Dodano 2022-01-15 18:37 przez GosicaM

    Zwolnienie lekarskie a ciąża

    Dzień dobry jestem na zwolnieniu lekarskim od 25 października 2021r do chwili obecnej. Aktualne zwolnienie mam do 21 stycznia 2022r i wczoraj okazało się, że zaszłam w ciążę.
    Moje pytanie, czy kończąc obecne zwolnienie mogę od razu przejść od 22 stycznia na zwolnienie ciążowe i będę mieć na nowo lic...

  • Marzenka4747

    Dodano 2021-06-22 16:37 przez Marzenka4747

    Zasiłek chorobowy - druga choroba

    Witam. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu nawrotu depresji do sierpnia, później mam iść na zasiłek rehabilitacyjny.
    W zeszłym tygodniu skręciłam kolano i czeka mnie operacja, więc mowy o powrocie do pracy nie mam a też nie odpowiada mi zasiłek rehabilitacyjny ze względu niskiej kwo...

  • Izabela12

    Dodano 2021-04-12 10:31 przez Izabela12

    Ciąża podczas L4.

    Witam,
    Od 28.01.2021 przebywam na zwolnieniu lekarskim od psychiatry (depresja, stany lękowe) i jestem pod stałą opieką psychologa. Jednym z powodów znalezienia się w tej sytuacji była praca i stosowany wobec mnie mobbing.
    Obecnie gdy już zaczęłam szukać nowej pracy dowiedziałam się, że jestem w cią...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku chorobowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zmieniły się zasady liczenia długości "chorobowego".

Narodziny dziecka zwiększają potrzeby mieszkaniowe rodziny. Dlatego wiele młodych matek i kobiet w ciąży ubiega się o kredyt hipoteczny. Krajowe banki traktują takie klientki z pewną dozą ostrożności. Nie oznacza to jednak, że kobiety ...

Jeżeli pracownica sprawowała osobistą opiekę nad chorym dzieckiem, to dni sprawowania opieki wliczane są do 60-dniowego okresu zasiłkowego przewidzianego dla zasiłku opiekuńczego, a dni własnej niezdolności do pracy do 182-dniowego okresu ...

Za dni niezdolności do pracy, przypadające po dniu poronienia, pracownica nie powinna otrzymać wynagrodzenia chorobowego w wysokości odpowiadającej 100% podstawy jego wymiaru, ale w stawce podstawowej, tj. 80%, chyba że przepisy obowiązujące ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania