eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zakończenie leczenia i informacja do kadr


2020-09-08 18:30 autor: Kati

2 568 odsłon

Zakończenie leczenia i informacja do kadr

Dzień dobry proszę o poradę w takiej sytuacji... Dnia 6.08 zakończyłam leczenie i lekarz wystawił mi zaświadczenie o zdolności do pracy o czym poinformowałam kadry i powiedziałam, że przechodzę na urlop, który miałam planowany od stycznia i wpisany w grafik.

Dziś mistrz do mnie zadzwonił z pretensjami że go nie poinformowałam o zakończeniu leczenia wytłumaczyłam mu grzecznie że kadry wiedzą i że mam wystawione skierowanie na badania kontrolne za tydzień. Czy powinnam mistrza również informować o tej sytuacji i co w tej sytuacji robić ponieważ stwierdził że samowolnie poszłam na urlop pomimo że miałam go w grafiku.

Pytanie zaktualizowano 2020-09-08 19:54

Zapomniałam dodać że zażądał abym badania zrobiła w tym tygodniu kiedy mam urlop, stanowczo odmówiłam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2020-09-09 17:57 autor odpowiedzi: Katarzyna - Specjalista ds. kadr i płac

    Jeżeli regulamin pracy przewiduje konieczność informowania przełożonego o zakończonym leczeniu, to tak należy uczynić, jeżeli regulamin nie przewiduje takiego obowiązku, to poinformowanie kadr mieści się w pojęciu poinformowania pracodawcy.

    Wykonanie badań kontrolnych podczas urlopu wypoczynkowego jest możliwe i byłoby wyrazem Pani dobrej woli, co do zasady jednak, badania wykonuje się w dniu dla pracownika pracującym, a zatem mogła Pani odmówić ich wykonania w czasie dla siebie wolnym.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania