eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Rozwiązanie umowy na czas nieokreślony a umowa lojalnościowa


2020-07-20 12:30 autor: piotreklc

1 181 odsłon

Rozwiązanie umowy na czas nieokreślony a umowa lojalnościowa

Dzień dobry. Mam do Państwa pytanie w kwestii rozwiązania umowy o pracę.

W dniu 1 sierpnia 2019 roku moja żona podpisała umowę o pracę. Obecnie pracuje na czas nieokreślony. W dniu podpisania umowy o prace otrzymała do podpisania umowę lojalnościową w związku ze spełnieniem kryteriów uzyskania premii relokacyjnej. Przedmiotem niniejszej umowy są zobowiązania:

- pracownika do pozostania w stosunku pracy z Pracodawcą w okresie 12 miesięcy licząc od pierwszego miesiąca otrzymania premii relokacyjnej (pierwsza premia wpłynęła wrzesień 2019)

- pracodawcy do wypłacenia co miesiąc przez okres 12 miesięcy, licząc od pierwszego miesiąca kalendarzowego przypadającego po miesiącu rozpoczęcia pracy, premii relokacyjnej.

W umowie tej widnieje zapis:

1) Pracownik zobowiązuje się do pozostania w stosunku pracy z Pracodawcą w czasie otrzymywania premii relokacyjnej

2) w razie wcześniejszego rozwiązania  umowy (...) pracownik będzie zobowiązany do zwrotu kosztów faktycznie poniesionych przez pracodawcę.

Żona dostała propozycję pracy w innej branży, dużo spokojniejszej, mniej obciążającej psychicznie organizm i chce złożyć wypowiedzenie dnia 31 lipca 2020, aby rozwiązać stosunek pracy zgodnie z zachowaniem okresu wypowiedzenia, czyli z dniem 31 sierpnia.

Tutaj mam pytania:

1) czy takie wypowiedzenie będzie zasadne i nie będzie zobowiązywało do zwrotu tych kosztów poniesionych przez pracodawcę?

2) czy istnieje możliwość do polubownego rozwiązania umowy np. z dniem 15 sierpnia bez zwracania tych kosztów?

Co byście Państwo poradzili w takiej sytuacji? Czy korzystać z pomocy prawnika, gdyż pracodawca to Korporacja i bardzo ciężko jest tam się porozumieć.

Z góry serdecznie dziękuję.
Zatroskany mąż

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Lotarius

  Dodano 2022-09-28 11:02 przez Lotarius

  Wypowiedzenie, a zobowiązania do przepracowania określonego czasu

  Szanowni chciałbym zaczerpnąć porady w konkretnym przypadku:
  Umowa o pracę na czas nieokreślony przewiduje już 3 miesięczny okres wypowiedzenia.
  Zawarta umowa lojalnościowa (szkolenie zewnętrzne) zawiera punkt: Pracownik zobowiązuje się do przepracowania u pracodawcy do dnia 13.11.
  Moje pytanie brzm...

 • pracownikXYZ

  Dodano 2021-02-18 15:34 przez pracownikXYZ

  Kiedy złożyć wypowiedzenie?

  Dzień dobry, Pracuję na umowie o pracę w obecnej firmie od 1.10.2020 r. Początkowo 3 miesiące na okres próbny, teraz na czas nieokreślony.
  Kiedy powinnam złożyć wypowiedzenie, aby skończyć pracę ostatniego dnia marca 2021 r. Mija wtedy 6 miesięcy pracy. Czy jeśli złożę wypowiedzenie z końcem lutego,...

 • MarciDarci

  Dodano 2020-07-08 22:01 przez MarciDarci

  Jak rozwiązać umowę na urlopie macierzyńskim?

  Witam, aktualnie jestem na urlopie macierzyńskim (właściwie rodzicielskim) i kończy mi się on 9 sierpnia. Nie chciałabym jednak wrócić do poprzedniej pracy tylko zacząć od 1 sierpnia u innego pracodawcy. Dodam, iż w poprzedniej firmie mam 3 miesiące wypowiedzenia, umowa na czas nieokreślony i 58 dni...

 • Moniczkaa24

  Dodano 2020-04-03 15:15 przez Moniczkaa24

  Jak rozwiązać umowę o pracę?

  Witam,obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, który kończy mi się za miesiąc. Mam umowe na czas nieokreślony, lecz powrotu do pracy nie mam. I tu moje pytanie: jak najlepiej rozwiązać umowę o pracę? Jak mam rozstać się z firmą w której jestem zatrudniona? Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

 • Dzejson

  Dodano 2018-08-29 18:55 przez Dzejson

  Chorobowe. Czy mogę w jego trakcie wypowiedzieć umowę?

  Witam,pracuję na umowę o pracę na czas nieokreślony od 9 kwietnia tego roku. Teraz jestem na chorobowym. Czy mogę wypowiedzieć umowę o pracę pracodawcy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania