eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyDyscyplinarka na zwolnieniu lekarskim


2020-07-14 16:38 autor: rabarbar

1 982 odsłon

Dyscyplinarka na zwolnieniu lekarskim

Witam. Od kwietnia przebywam na stałym zwolnieniu. Dnia 26.06 dostałam dyscyplinarkę, ponieważ nie pojawiłam się w pracy przez 7 dni. Okazało się, że moje zwolnienie od lekarza nie przeszło przez system. Lekarz wystawił ponowne zwolnienie, udokumentował i wyjaśnił sprawę.

Czy w takim wypadku pracodawca musi cofnąć dyscyplinarkę na mój pisemny wniosek? Czy muszę pisać oficjalne odwołanie do sądu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2020-07-14 17:07 autor odpowiedzi: Katarzyna - Specjalista ds. kadr i płac

    Pracodawca powinien sam cofnąć "dyscyplinarkę", jednak w praktyce różnie bywa. Sugeruję bezpośredni kontakt z pracodawcą, by nie pozostawić żadnych wątpliwości. Jeżeli pracodawca nie wycofa rozwiązujązania umowy w trybie dyscyplinarnym, należy liczyć się z koniecznością sądowego "załatwienia" sprawy.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • olga

    Dodano 2012-10-31 11:49 przez olga

    Wypowiedzenie umowy z powodu spóźnienia

    Dzień dobry PaństwuDostałam wypowiedzenie umowy od pracodawcy z 3-mies. okresem. Mam umowę na czas nieokreślony. Pracuję w sklepie w systemie równoważnym, często w pojedynkę od 9.00-21.00 od 6 lat.Od 2003 leczę się na nerwicę lękową. Jestem pod kontrolą psychiatry. Choroba nasila się co 4-5 kilka la...

  • lovczy

    Dodano 2018-06-06 21:25 przez lovczy

    Czy po ustaniu stosunku pracy pracodawca musi przywrócić do pracy pracownicę w ciąży?

    Witam,jestem pracodawcą. W dniu 2.01.2018 wręczyłem pracownicy wymówienie w związku z moją złą sytuacją finansową. W związku z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło 30.04.2018. 5.06.2018 była pracownica dostarczyła mi zaświadczenie lekarskie, że jest w 7-8 miesiąc...

  • rozoweokulary29

    Dodano 2016-06-17 17:30 przez rozoweokulary29

    Ile czasu pracodawca ma na dostarczenie zwolnienia zdrowotnego pracownika do ZUS?

    Witam, pierwszy raz w tym roku jestem na zwolnieniu. Pierwsze zwolnienie dostarczyłam pracodawcy dnia, kiedy zostało wystawione, następne po kolejnych 2 tygodniach dostarczyłam i dowiedziałam się od pracodawcy, że jeszcze nie dostarczył mojego pierwszego zwolnienia do ZUS-u.Czy to zgodne z prawem? C...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-12-13 14:59 przez konto usunięte

    Wniosek o urlop a obowiązki pracodawcy

    Witam,
    czy pracodawca jest zobowiązany odpowiedzieć zarówno pozytywnie jak i negatywnie na wysłany do niego wniosek o urlop w trakcie przebywania na zwolnieniu lekarskim przez pracownika?
    Jeżeli tego nie uczynił, to jaki mam regres w stosunku do pracodawcy? Wniosek został wysłany do pracodawcy 15 li...

  • rabarbar

    Dodano 2020-07-15 13:09 przez rabarbar

    Niepoinformowanie pracodawcy o L4. Jakie mogą być konsekwencje?

    Witam, z czym wiąże się niepoinformowanie pracodawcy o przedłużeniu L4? Czy w takiej sytuacji pracodawca, mimo że pracownik jest na zwolnieniu chorobowym, może go zwolnić dyscyplinarnie?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika nie może nastąpić po upływie 1 miesiąca od uzyskania przez pracodawcę wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy (art. 52 § 2 kp).

Jeżeli pracodawca najpierw wypowiedział pracownikowi umowę o pracę z określonych powodów, a następnie pracownik w okresie wypowiedzenia np. w sposób ciężki naruszył swoje podstawowe obowiązki, to nie ma przeszkód, aby rozwiązać z nim ...

Z pracownikiem można rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności spowodowanej udaniem się na urlop bez powiadomienia i uzyskania zgody pracodawcy.

Rozpatrzmy następującą sytuację: pracownik służby cywilnej pojawił się w pracy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Pracodawca zwolnił go dyscyplinarnie, powołując się na art. 52 K.p. Pracownik zaoponował. Twierdził, że ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania