eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Szkolenie pracownicze. Jak powinno zostać rozliczone?


2017-06-12 16:14 autor: Ketra

2 007 odsłon

Szkolenie pracownicze. Jak powinno zostać rozliczone?

Dzień dobry,

pracodawca skierował mnie na cykl szkoleń. Pracuję od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. Niektóre części szkolenia odbywają się w sobotę i niedzielę - godz. 10-19, inne w tygodniu - powiedzmy w czwartek w godz. 10-19.

Jak pracodawca powinien rozliczać mi to szkolenie? Czy należy mi się dieta na wyżywienie, jeżeli na szkoleniu nie mam zapewnionego wyżywienia? Czy też wyżywienie jest w moim zakresie, zaś pracodawca zwraca koszt dojazdu i noclegu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-06-12 17:17 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Dla pracowników zatrudnionych poza sferą budżetową zasady zwrotu kosztów podróży służbowej są ustalane w układach zbiorowych pracy, regulaminach wynagradzania lub w umowie o pracę. W razie braku uregulowań w tym zakresie, do tych pracowników mają zastosowanie przepisy rozporządzenia w sprawie zasad ustalania oraz wysokości należności przysługujących pracownikom z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju. Powinna Pani otrzymać diete, która pokryje ewentualne koszty wyżywienia, jeżeli nie sa one ujęte w usłudze hotelowej.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-06-12 18:23 autor odpowiedzi: Ketra

  Znalazłam wzmiankę iż szkenie podnoszące kwalifikacje nie jest rozliczane jak delegacja czy też podróż służbowa wówczas podobno dieta się nie należy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-06-12 20:04 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Sprawa nie jest jednoznaczna.To zalezy od tego, kto na to szkolenie kieruje i czy są jakies zapisy w regulaminie oraz ustalenia z pracodawcą. Szkolenie na własną rękę podnoszące kwalifikacje nie musi byc finansowane przez pracodawcę.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-06-12 20:10 autor odpowiedzi: Ketra

  Nie ma żadnych ustaleń w regulaminie. Na szkolenie wysyła pracodawca.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-06-12 20:15 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  No to sie dogadajcie. Delegacja w tym przypadku jest zasadna.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2018-02-01 14:29 przez konto usunięte

  Zwrot kosztów przejazdu na szkolenie w innym dniu

  Witam serdecznie, będę jechał na szkolenie do innego miasta. Z szefem dogadałem się, że po szkoleniu (środa, czwartek i piątek) zostanę jeszcze na weekend we własnym zakresie. Oczywiście nocleg w dniach szkolenia zostanie opłacony przez firmę, zaś za weekend zapłacę z własnej kieszeni.Jak natomiast ...

 • Minikado

  Dodano 2012-12-07 22:17 przez Minikado

  Czy delegacja jest czasem pracy w zadaniowym czasie pracy?

  Dzień dobry, Mam pytanie dot. zadaniowego czasu pracy w delegacji. Pracuję jako przedstawiciel w wydawnictwie, mam zadaniowy czas pracy. W tym miesiącu firma zorganizowała 2 dniowe obowiązkowe szkolenie w Toruniu. Moja szefowa poinformowała mnie, że ze względu na odległość od mojego miejsca zamieszk...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-01-23 20:47 przez konto usunięte

  Czas pracy pracownika niepełnosprawnego

  Czas pracy pracownika z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności to 7 godz. i nie może on pracować w nadgodzinach. Czy takie same zasady obowiązują w czasie delegowania takiego pracownika np. na szkolenie? Jeśli tak to proszę o podanie podstawy prawnej.

 • Kit30

  Dodano 2013-07-21 16:48 przez Kit30

  Delegacja zagraniczna a umowa cywilno-prawna

  Zostałem wysłany na 3-miesięczne szkolenie za granicę na podstawie umowy zlecenie, które ma mnie przygotować do późniejszej pracy - zaznaczam, że jest to pierwsza umowa jaką zawarłem z pracodawcą - po okresie szkolenia będzie obowiązywać umowa o pracę na okres próbny.
  Czy przysługują mi podczas umow...

 • monakols

  Dodano 2015-03-14 21:58 przez monakols

  Koszty w trakcie zawieszenia działalności

  W trakcie aktywnej, jak i zawieszonej działalności, ponoszę często koszty związane z wyjazdami na szkolenia związane z prowadzoną działalnością. Czy mogę wpisac w koszty zarówno koszt samego szkolenia jak i transportu i zakwaterowania? Czy mogę to zrobic zarówno w trakcie zawieszonej jak i aktywnej ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania